Snak

Mere indhold efter annoncen
En skændsel af en “indsats”
At bif pisser det hele væk er jo standart, men fck kom nu - Det er satme for pinligt.
Statistikken siger at det hold der slutter hjemme har størst chance for at gå videre. Alle 3 danske hold, som er i kamp i aften, slutter ude.
Når den går i forlænget, hvor det er helt lige, har hjemmeholdet fx en stor fordel.
Mon ikke FCK har held til sidst og går videre?
de svenske norske hold er næsten alle videre, hvornår vågner klubberne op og fatter at spille i Europa ifht de øgede indtægter og forøgelse af spillernes værdi, som om de danske hold render rundt som om det er ubetydelige venskabskampe de spiller

Men hvorfor møder de også hold som Ilves og st Mirren når FCK og Brøndby trækker væsentlig bedre modstandere???
Mere indhold efter annoncen
Annonce
For jer der ikke kan se kampen kan jeg berette at vi kæmper med at finde en fri mand på indkast, og vi er ofte presset så langt tilbage at vi spiller på egen baglinje. Noget af det mest horrible jeg nogensinde har set FCK spille.
Men hvorfor møder de også hold som Ilves og st Mirren når FCK og Brøndby trækker væsentlig bedre modstandere???


Norge ligger nummer 11-12 på listen og hold som Bodø og Molde har præsteret rigtig godt i flere år. De er tæt på at få et hold direkte i CL.

Bodø er med afstand det bedste hold i Norden pt.
Rossonere siden 1988. Forza Milan per sempre!
Ligegyldigt udfaldet af den her kamp, håber jeg godt nok at Neestrup er fortid imorgen 🙏
Hvad Mattsson og Meling stadig laver i FCK er svært at forstå.
@Fala. Hvis FCK går videre får de let modstand i playoff, det samme havde BIF fået, de havde skulle mod et hold fra Letland eller Kosovo.

Så de skulle bare formå at slå et tjekkisk og polsk hold ud og de ville have næsten garanteret gruppespil... Men det var sgu for meget at forlange af danske hold.
AC Horsens
Annonce