Snak

Mere indhold efter annoncen
Nej, det var ironi. Klokkeklart straffe Fcn blev snydt for.
FC Bayern Munchen - siden 1980 Brøndby IF - siden 1981
@don Tag lige en slapper, du kan jo ikke få sat en sætning sammen der giver mening. Og ja vi ved godt du er ked af nederlaget i går, men sådan er fodbold. Ikke nogen grund til at udstille dig selv på den måde
Kehlet er lidt pro Brøndby med de hjørnespark og indkast den forkerte vej.
Ja selvfølgeligt, det hedder en kompensations dom.
Kehlet gav tilgengæld et tyndt frispark til
Silkeborg ved hjørnesparket
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Dejligt at se alle de Alti-Brøndby fans der håber de taber idag, har i ikke bedre ting at tage jer til?
Kehlet virker diffus og har fuldstændig tabt kampen - han dømmer fuldstændig i øst og vest.
Kehlet er lidt pro Brøndby med de hjørnespark og indkast den forkerte vej.

Så er det godt, der kun er et hold i superligaen, der tuder over forkert dømte hjørnespark.
FC Bayern Munchen - siden 1980 Brøndby IF - siden 1981
Synes ikke der har været det store at sætte på dommeren.

Måske skulle der være et gult til Klaiber og et til Klynge, men ellers ikke det store at sige om Kehlet i 1. halvleg.

Overordnet lidt kedeligt, vi skaber intet og som altid er særligt Teitur ekstraordinært dygtig til at smide boldene væk og helst helt uden afsender.
Pontus er sluppet fint fra 1. halvleg, han vokser for hver kamp virker det til også selvom han har en makker der til tider kager rundt i det.

Tonni lykkes flot med at komme ned på midtbanen og modtage nogle bolde og sætte noget igang, men det løber desværre ud i sandet gang på gang, så snart vi nærmer os BIFs målfelt.
Og ja vi ved godt du er ked af nederlaget i går


Snif dit lim Københavner
Annonce