Snak

Mere indhold efter annoncen
Det var da et meget tamt argument Chris

Du mener den er soleklar, så hvad er det i reglerne som understøtter din påstand.
Derfor

Er det nu også det? Vi skal ikke mange derbys tilbage for at finde en nognelunde tilsvarende situation på Brøndby Stadion, hvor det ikke blev dømt - tror det var på Corner.
De her situationer er 50/50 og reglen er forfærdeligt. Det utroligt at man ikke længere oppe i systemet magter at tage stilling til problemet. Alle kan se hands-reglerne er lort.
At spille på straffe i kampen var penge lige i banken
Brøndby og Chelsea
Der kun også være givet rødt kort til Binks efter hans trash talk til Larsson lige inden straffe men det ser dommeren ikke skal vi gå total amok over det også?
Det er kun FCK fans der forsøger at retfærdiggøre beslutningerne fra dagens dommer. Typisk mangel på selvindsigt fra Østerbro.


Jeg tror nu også der er andre end FCK-fans der kan reglerne og derfor fatter hvorfor der er straffe. Kommentatoren gjorde i hvert fald.
Vi kan godt snakke om at reglen er forkert, men når den gælder mod FCK og Delaney begår straffe mod AGF ved at gøre som Alves, så skal den også gælde mod BIF.

Forstår ikke hvorfor så mange Brøndby-fans har så svært ved at forstå reglerne og at de selvfølgelig også gælder for Brøndby.
Offermentaliteten lever på Vestegnen.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Selvfølgelig er der straffe. Alves har hånden for langt ude. Men der er offside i situationen der fører til målet. Kommentatorerne nævner det, Brøndby spillerne appellerer, men fløjten forblev tavs. Pudsigt nok bliver det herefter glemt af alle, og ikke engang gennemset.
@Positiv. Jeg tror vi har hver sin subjektive opfattelse af dette. Jeg oplever at BIF fans altid brokker sig over dommeren og FCK fans altid brokker sig over Træner, sportsdirektør og spillere. syntes iøvrigt det er lidt dristigt af dig at kalde en andens opfattelse for dum.
Glad nu?
Unaturlig position. Hvor skal spilleren gøre af sin arm når han er i bevægelse?

Der er jo ingen som bevæger sig uden at bruge armene.
Det er ligegyldigt spurs hvilket også gør det til en lorte regel men skal dømmes efter reglerne især fordi der er pæn afstand og der har påvirkning på spillet.
2 min tillægstid Max vent og se
Annonce