Snak

Mere indhold efter annoncen
Ser sjældent superliga. Spiller FCK altid så defensivt? Brøndby har konstant bolden og FCK står foran feltet og håber på kontra og dødbolde.

Brøndby er tilgengæld uskarpe trods en del gode muligheder hvor den sidste kvalitet mangler.
Nej, FCK spiller ikke altid defensivt, men det er en rigtig vigtig kamp, man er foran og har tidligere været utrolig sårbar på kontra. BIF har ikke skabt noget i etableret angrebsspil, så indtil videre virker det som det skal.

Vi kunne dog godt komme lidt længere frem, enig.
Et gult kort mangler for det slag til hovedet?
Butros har ikke format til sådan en kamp - alt for mange fejl
Er ikke sikker på jeg forstår de kendelser Putros laver pt.
“Whoever invented soccer should be worshipped as god.” – Hugo Sánchez
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Puha, kendelserne er da gået en vej idag.
Enig med Tøfting. Putros har følt et behov for at komme i fokus her i starten af 2. halvleg. Mange forkerte kendelser og mangel på samme på bare 5 minutter
Fordi han måske er den bedste danske offensive spiller i superligaen


Er det målet mod Lyngby for hvad 7 kampe siden, der giver denne titel? Så forstår jeg bedre hvorfor superligaen bliver undgået.
IDKFA
Stort frispark til Bif efter ryk i trøjen, og så snitter bif spilleren jehlert som efterfølgende ruller rundt som om han er skudt med et haglgevær og straks gult til bif selvom det var dem som burde hav haft frispark og gult til fck.
Man bliver så træt af dommerniveauet i DK, når man ser Putros.
Annonce