Huescas har saftsuseme noget af en indlægsfod, vi ser det gang på gang, de ligger bare så præcist hver gang. De der høje chipbolde i feltet, er simpelthen blevet et varetegn fra vores Mexicaner
Synes dommer påsætningen er dybt problematisk - en aserbadjansk dommer ! I næste runde skal FCK til Aserbadsjan og spille mod en formodet konkurrent til Top 24 og han dømmer alt til Leverkusen og er rundhåndet med gule kort til FCK, mens Leverkusen stort set slipper hvergang.
Lyngby - Tottenham - St.Pauli ......................
Romerlys = livsvarig karantæne.
Hold kæft hvor er det ringe at FCK ikke kan holde det resultat...
Dommeren skal granskes efterfølgende, vanvittigt han ikke giver FCK fordelen, skidt hvis det kan have vist sig at være potentielt kamp afgørende... Han bør ikke få flere CHL kampe.
Også flot scoring af Robert, men hvor er Frimann og Sæbye dog forfærdelige at høre på. FCK kan jo ikke sætte dét frispark hurtigt i gang, når dommeren skal dele kort ud... Og nu 2 - 2
Danmark: Vejle Boldklub
England: Manchester United
Tyskland: Borussia Mônchengladbach