Snak

Mere indhold efter annoncen
Det er den kedeligste fck kamp jeg har set i år.. kommentatorerne er også super lunke.. fandme ikke hvad jeg havde regnet eller håbet på.

Slet ikke pengene værd 🥲
Der er et voldsomt arbejde over sommeren med dette hold, som forhåbentlig ser fuldkommen anderledes ud til 26/27 sæsonstart. Intet hold må spille så ringe mod ligaens absolutte bund
Har vi overhovedet skiftet træner? Det er ikke til at se …

😆
Forza FCK, Arsenal & Barca (i den rækkefølge!)
Jammerlig fodboldkamp. Og så sætter han Delaney og Dada ind?!
Bruger du Neestrup’s playbook, Svensson?
Corner, Larsson, Mo, Lopez og Aschouri er så rystende ringe.


Du er med på at han er nødt til at bruge de samme spillere som Neestrup havde til rådighed ikke?
Du er med på konceptet omkring transfervinduer og at man ikke kan købe og sælge spillere uden for de to vinduer, ikke?
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Kedelige kampe skal også vindes - fck dna begynder så småt at vise sig igen
Football Club København pynter sig jo netop med lånte fjer. På samme måde som Football Club Midtjylland, Football Club Nordsjælland, Football Club Fredericia, Randers Football Club... Skal jeg blive ved?

Det er jo ikke FCK der har 150 års jubilæum.

Og så er der bare noget charmerende over Vejle Boldklub, Aalborg Boldspilklub, Esbjerg forende Boldklubber, Brøndby Idrætsforening, Odense Boldklub, Århus Gymnastikforening snarere end en tåkrummende sammensmeltning af dansk/engelsk.
"Is Yours Gold?" • N5 • Set piece FC • 🔴⚪🏆 CHAMPIONS OF ENGLAND 2025/26 🏆⚪🔴
Skal der virkelig dømmes straffe der?
Der skal jo ikke dømmes straffe på sådan en! Selvfølgelig beskytter han sit ansigt. For åndssvagt.
Forza FCK, Arsenal & Barca (i den rækkefølge!)
Vildt at der dømmes straffe. Manden beskytter sit ansigt mod en potentiel hjernerystelse fra klods hold på et skud der er på vej mod indkast.
Annonce