Snak

Mere indhold efter annoncen
Selvfølgeligt skal FCM ikke spille deres hjemmekampe på et andet stadion og da slet ikke for at få en håndfuld tilskuere mere.

FCM skal spille på MCH.

Desuden er der som nævnt også planer om en udvidelse.
Godt der ikke kom spænding til sidst, trods alt. Flot drenge!
Det er meget muligt, hvad jeg ser ift fart, teknik, fysik, så er det ikke superliga i hvert fald.
Den Østrigske og Serbiske liga er jo nok heller ikke et frygtindgydende niveau. Celtic er jo heldig med at FCM har taget de bedste præsterende spillere ud, og f.eks. ladet Mbabu og Cho blive på banen. Erlic og Bravo startede i stedet for Diao og Castillo, så det er ikke engang det stærkeste hold de har startet med. Billig baggrund, og FCM har heller ikke spillet sig ud som de gør i superligaen her i anden halvleg. De har lige været på hælene i 75 minutter mod AGF.
"The Special Mandagstræner"
Om en uafgjort i Rom er godkendt?
Alle dage i ugen :-)
Det vil være noget af en præstation også at tage tre points i Rom, men selv hvis det skulle gå galt har FCM heldigvis bragt sig selv i en situation, hvor de har råd til at tabe kampen.
Brøndby, Portsmouth, Fiorentina
Det er lidt noget mærkeligt noget med Roma, de er ret godt kørende i ligaen, men i Europa har de været ret ringe.
Kæmpe fan af OB og Arsenal.
Det er lidt noget mærkeligt noget med Roma, de er ret godt kørende i ligaen, men i Europa har de været ret ringe.


De har faktisk tabt en del hjemmekampe i år
Annonce