Snak

Mere indhold efter annoncen
Fint indlæg fra Simsir til målet, men han kan åbenbart ikke sparke til bolden, når den ligger stille.
Fast inventar på Sektion 12. Loyal støtte af Spurs siden 1981.
Umiddelbart virker FCM i fin kontrol og kommer til nogle farlige situationer. VB formår dog også at stikke til FCM i ny og næ i håbet om at få hul.
Retfærdigt resultat oven på den første halvleg - og så synes jeg Chili skal have ros for den knivskarpe assist.
Det kunne være fedt hvis VB havde en midtbane. Så kunne vi måske endda få point af og til. Både Hamza og Hetemi er helt væk.
Vi er nødt til at hente en stor, stærk, boldfast ledertype til midtbanen. Ellers er vi i markant nedrykningsfare.
Vildt at Vejle har mest boldbesiddelse på MCH Arena. Og fører skud statistikken indenfor målrammen. Dog fortjent resultat
Steen.

Du er helt væk med dit had til Hetemi. Hab kunne finde palæstine læsningen, kuren mod kræft, vinde superligaen alene for Vejle og alligevel vil du hade ham. Det er usaglig
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Det bliver vist igen en laaang sæson for Ortved, der igen-igen febrilsk leder efter hår i suppen hos et reservespækket FCM-hold, der fører 9-0 i hjørnespark. Man kunne næsten høre sukket, da Oliver Sørensen scorede Selv KEP fremstår som en FCM-fan ved en sammenligning. Peter Sørensen og Per Frimann er nu så småt også begyndt at anerkende guldjyderne. Det er vel også sjovest at være på et vinderhold.
Jeg håber seriøst, at ledelsen i VB kigger efter en fysisk stærk midtbanespiller. Hetemi gør det fint, men det holder ikke med ham og Barry på midten.
Er der altid så meget lysshow på MCH..? Det er vildt irriterende at se på. Og godt jeg ikke har epilepsi...😏
Jeg håber ikke, det ser sådan ud, når man ser fodbold fra Nørreskoven på tv...
Danmark: Vejle Boldklub England: Manchester United Tyskland: Borussia Mônchengladbach
FCM bedst og fører fortjent, men vil hellere spille som vi gør nu end som vi gjorde i sidste sæson, selvom det bliver et nederlag. Den stil er Hetemi bare vigtig i. Men skift Barry ud og sæt Murata ind lige som i Brøndby.
Er der altid så meget lysshow på MCH..? Det er vildt irriterende at se på. Og godt jeg ikke har epilepsi...

Hvilket lysshow? Jeg har ikke bemærket noget. Hvis det er bannerne du refererer til, så er det da ikke anderledes end på andre stadions, som også har dynamiske bannere?!

Men ærlig talt, jeg lægger knapt nok mærke til dem
Selvfølgelig kan man vinde kampe, med små vævre typer på banen. Jeg håber ikke vi henter et stort skur af en midtbanespiller.
Annonce