Snak

Mere indhold efter annoncen
Det gule som Burgy får er jo ikke værre end de frispark som FCMs nummer 22 og 43 tidligere har lavet. Simsir som skubber en modspiller i brystet med begge hænder slipper også for advarsel.
Han kommer med knopperne først.
Men gult er vel minimum.
Vildt mads bech ikke fik gult for livgreb på renato.
Fodbold i mit hjerte.
Jeg har sgu aldrig set det store lys i ham Mads Bech. Det er ikke ligefrem stor teknisk kunnen han besidder.
Næstved, Brøndby, FC Bayern München (CL vinder 2020). \"Jeg kunne ikke falde til i Italien. Det var som at bo i et andet land.\"  - Ian Rush om sin tid i Juventus. https://youtu.be/eHNQjfId_yE?si=PrTsbUHqqHx742W6
Om han så normalt er angriber, så er han stadig efter i samtlige situationer. Den sidste aflevering før pausefløjtet viser det meget godt.
Mon ikke ham, og en overtændt Junior i front ville have godt af at blive udskiftet her I paused ;)
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Fed første halvleg. God tænding. Som de også konstaterer kommentatorerne, så kommer begge hold forholdsvis nemt til chancer.

Synes trods alt FCM har haft mest, men det burde vel også være sådan på hjemmebane.
God kamp. Og som det skal være, fans fra de to hold, ser altid fejl fra dommeren mod ens eget hold. Det er søndag og der er superliga :-)
Typisk fcm burde føre min. 2-0 inden Viborg kommer igang, og ja forsvaret er bare rystende usikkert .,
Synes det sjovt at midtjylland har brugt så mange penge på angribere og så vækger ik at spille med dem
Mm2002

De er skadet
Annonce