Snak

Mere indhold efter annoncen
Calhanoglu er da heldig at han er på banen til at tage straffesparket. Burde have fået rødt efter slagtningen af Yamal


Var det ikke Yamal der modtog afleveringen, fra ham der blev flæsket?

Et gult var ok - værre var den ikke.
Folk der skriver at dommeren har dømt dårligt er til grin. De eneste små fejl han har lavet mange gul til dimarco og rød til cubarsi. Bagfra med knopperne først som sidste mand. Der plejer vel at give rød.
Mm2002

Siden hvornår er en stempling på foden med knopperne først, der sker i feltet, ikke et straffespark?
Calhanoglu er da heldig med at være på banen efter slagtningen af Yamal


Børnehave blandt barcas fans. Der har sgu ikke været specielt hårde frispark ud over straffesparket. Prøv nu at være en smule objektiv!!
AGF og kun AGF!! KSDH!!
Folk der skriver at dommeren har dømt dårligt er til grin. De eneste små fejl han har lavet mange gul til dimarco og rød til cubarsi. Bagfra med knopperne først som sidste mand. Der plejer vel at give rød.


Atter en der ikke kender reglerne og ikke følger med.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Ikke antydningen af straffe, dommeren er købt og Qatar har for længst haft hele deres fede, israel-støttende finger i kagedåsen for at sportwashe deres lorteklubber.

Det lykkedes med City og nu skal QSG så foræres trofæet - Emirates FC og Qatar Airways-støttede Inter skal nok trække ned og bukke sig forover og så er missionen fuldført, mens deres ligesindede venner kan begå folkemord i baggrunden.

Sporten er så ussel og intet er mere korrupt end FIFA og deres europæiske sidestykke.

Den dommers bankkonti skal nok se heftig aktivitet de næste par uger.
Lautaro er godt nok heldig. Han er jo fuldstændig i ubalance, da han bliver tacklet. En fit Lautaro havde ikke fået straffe der. Paradoksalt nok.
Klar straffe, lad nu være med at klynk kære med Barca fans.
Inter klart bedst og Barca mangler i den grad Kounde og Balde på backsene

Ud med Martin og Garcia med det samme, ind med Araujo for at få mere fart i bagkæden og ind med Fermin så man spiller 3-4-3. Eller den helt offensive med Lewa direkte ind og spil 3-3-4
Barcelona kommer ikke tilbage fra det her.. Det er tydeligt at de mangler Balde - Gerard Martin har ikke niveau til CL-semi. Hele Barcelonas venstre side er kastreret, fordi Raphinha ikke har frihed til at trække ind centralt som han plejer. Dumfries får Gerard Martin til at ligne en 5. div spiller, det er pinligt at se på.

De skal have Lewandowski på banen i en helvedes fart, og så skal både Gerard Martin og Garcia skiftes ud.. Martinez ud på VB, Araujo HB, og så ind med Christensen som CB ved siden af Cubarsi.
Klokkeklar hånd på fra Inter. Straffe til Barca. Den bremses af hånden.

Klart straffe af Cubarsí.

Gerard Martin er alle tiders dårligste venstreback, som jeg har set. Han er så trykket af kampens størrelse.

Dani Olmo totalt fejlcastet af Flick til denne kamp.

Hvor er ´verdens bedste´ Pedri til at løfte holdet?

Yamal >> den eneste der reelt set tør og gør.
Annonce