Snak

Mere indhold efter annoncen
Men det er jo absurd at man kan annullere et dømt frispark, fordi det vurderes at være begået i feltet, men på et forkert grundlag, mens hvis man havde vurderet det til at være begået uden for feltet, så havde man ikke kunnet annullere det uagtet det forkerte grundlag, fordi VAR ikke kan omgøre et frispark


Det er jo bare VAR-logik ;-)
Men Wirtz har godt nok været god idag.
1. halvleg på højt niveau. Real kan takke Courtois for stadig at være med i kampen!
Men VAR-logikken er vel, at man skal afgøre om dommerens dom eller manglende dom i forhold til straffe, mål og rødt kort er forkert eller skal stå.

I situationen kommer man frem til at der ikke var grundlag for at dømme et straffespark, og så bør den dom dommeren har lavet jo stå, uanset om den er korrekt eller forkert.
Sådan!!!!
Bøvs!
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Er det okay for Liverpool at score på dødbolde?
Fortjent.
Klart Liverpools bedste kamp denne sæson.
Mon slet ikke man træner defensive dødbolde hos Real? De er helt væk, og det ender i en chance hver gang.
Mbappe skulle ha haft rødt kort for hans albue i hovedet på wirtz
Skuffende at der buh’es på den måde synes jeg.
YNWA
Annonce