Snak

Mere indhold efter annoncen
Darios.
Ja, de skal i hvert fald tage sig lidt sammen. De får den næppe vendt det idag.
Nu ville det være lidt uoprigtigt at vurdere baseret på den her kamp, men Ouedraogo virker som en god boldvinder, men ekstremt begrænset på bolden. I øvrigt er jeg ikke fan af Jay-Roy Grot.
Jeg har alligevel aldrig set FCK fans puste sig op på denne her måde, når de ikke engang har været på 1´ pladsen, og at FCM på samme tid har en rigmand med uendelige midler i ryggen


Ahhh ro på Taco mix. En ting er at du har fuldstændigt ret i at flere af mine medfans desværre er ret for høje på arrogance for tiden, og bjørnen bestemt ikke er skudt endnu. Så langt er vi helt enige.

Men at sige FCK fans ikke har samme niveau af arrogance når det kører for dem, det synes jeg er en vild påstand. Der er rigeligt med top-arrogante FCK´ere også, på det punkt er vi som MINIMUM lige hvis ikke FCK stadig har overtaget på den front.

OT: Fantastisk af drengene i dag, billig baggrund osv. kan der snakkes om, men vores profiler viser også bare klassen i dag. Ser lovende ud.
Sådan - hvor er det stærkt !!! Kunne være fedt hvis man også kunne få Uhre på tavlen i 2. halvleg
Det er ikke din klub - Du følger den bare
Vi ligner et serie 2 hold. Længere er den sgu ik. Pinligt
Forza inter!!!!!!💙🖤 OB i dk 💙
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Bare for at sætte i perspektiv. FCMs målscore er nu +32.
Samme antal mål et hold FCK har scorer i alt.
Det er voldsomt de udfald OB har haft i løbet af sæsonen. De har haft en håndfuld kampe nu hvor de har været udspillet første halvleg og hvor kampen længe er afgjort ved pausetid
Brøndby og Chelsea
Ro på, det jo blot god dåsebamse lir. Hvis ikke uafgjort så skal et hold jo tabe :) juhuu
Faktisk mest til pudersne d-:
Det er fuldstændig grotesk så meget I på heden har fået travl med AGF. Sjovt nok kommer det når vi er blevet en udfordrer til titlen. Mon det er tilfældigt... Ahh næppe! Det stinker i hvert fald langt væk af frygt og mindreværdskomplekser!
Ja, vi virker skarpe i dag, men hold fast hvor er OB også et ringe, defensivt hold. Der er jo intet pres på boldholder, hvilket gør betingelserne ekstremt nemme. Det var lidt som i kampen mellem AGF og OB, hvor AGF vel havde bolden 80% af tiden.
Annonce