Snak

Mere indhold efter annoncen
Godt kæmpet Danmark.

Selvfølgelig ikke acceptabel defensiv med så mange mål, men synes egentlig ikke indsatsen var så dårlig. Det var noget stolpe-ud karma.
Lyyyyyyngbyyyyy
Riemer satsede med de unge. Det gik ikke, og derfor må han også tage sin del af ansvaret for nederlaget
Danmark: Vejle Boldklub England: Manchester United Tyskland: Borussia Mônchengladbach
Du skrev UDSKIFTE.... Skal vi ikke forholde os til det, fremfor at du skriver noget andet her bagefter....


Præcist. Han må gerne gå ud, så spiller vi dog kun 10 imod 11
Jeg ved ikke om du kender reglerne i fodbold? Det virker ikke altid til det med dine mærkelig indlæg herinde.
Alle hold vil ligne verdensmestre mod et hold som Portugal i den første kamp der ikke gider at spille - primært fordi der ikke er noget på spil. Havde dette været en kamp til en slutrunde så havde Portugal lukket kampen ved pausen.


Hvis der havde været noget på spil, så havde Danmark gidet lidt mere og lukket det her opgør fuldstændigt i første kamp. I stedet tog Danmark lidt let på det og nøjedes med 1-0. Hvis det var en slutrundekamp havde de vundet den kamp 4-0.
NP er Suppens bedste 6'er!
Syntes det var to rigtige udskiftninger. Der var intet pres fra vores midtbane
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Celticpark - Okay - du kan sikkert komme med nogle eksempler så?
Siden du ser det...?
Er ret sikker på, at jeg har væsentlig mere styr på reglerne end dig i sidste ende....
Man Utd og OB. - Av av, det er hårde tider! Ville godt nok ønske at folk var bedre til at kommunikere herinde...!!
Hjulmand er altså en kæmpe chef på den midtbane. Eksperimentet med de to unge fejlede, men kudos for at have modet til at prøve noget uventet.

Jeg er fan af det her vanvidsbold! Meget mere underholdende end Hjulmands søvndyssende fodbold.

Når så AC, Pierre og Mæhle er tilbage er vi et godt sted fremadrettet.
Din ægte far.. du er helt væk, det er ikke en venskabskamp. Hvilket også var tydeligt at se på portugiserne. Alt i alt burde Dk. Have vundet efter de 2 gange 90 min. Det med et halvt B hold
Alt i alt kan vi være stolte af vores præstation indtil overtiden.

KS var meget skidt i dag, det tror jeg blev hans sidste Landskamp

Er mest skuffet over vi ikke vinder større i parken.
Vi havde vundet hvis ikke Kasper havde bokset bolden så dårligt væk
Annonce