Snak

Mere indhold efter annoncen
Ser dårligere ud en Barsel.. haha

Altså er du okay? Tjek deres boldomgang og fart på de fleste spillere, det er bare en klasse eller 3 over Basel.

De har 7-8 spillere som er vurderet højere end 10 mio euro. Taler vel lidt for sig selv. ( nogle af dem tættere på 20. )
Chris1234: Boldxxxx92 kan bare ikke rigtig se bort fra rivaliseringen. Bær over med vedkommende
Synes Brøndby har repræsenteret DK fint i 1.halveg
Strasbourg øger tempoet og kører BIF over i anden halvleg. Brøndby er så overvurderet af deres fans.
kan bare ikke rigtig se bort fra rivaliseringen. Bær over med vedkommende

Jeg synes da også det er dumt når man snakker penge og andre klubber. Drop bare den der offerrolle.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Tilgiv min manglende viden, men ved nogen hvorfor hele langsiden er tom, er Strasbourg ved at bygge stadion om?
Udvandret Nordjyde. https://9gag.com/gag/aQ3rNP7
Strasbourg har vel haft 2-3 af kampens største chancer og det er vel og mærke med 2 af deres bedre offensive spillere ude (Bakwa/Moreira). Den ene sidder så på bænken og kommer nok i spil.

Tilgiv min manglende viden, men ved nogen hvorfor hele langsiden er tom, er Strasbourg ved at bygge stadion om?

De er ved at renovere det.
Bold2693xx: Jeg ved ikke om du lige er startet med at følge med i fodbold, men der er forskel på Premier League og den danske, så måske derfor Højlund ikke bomber så let og det samme med Strasbourg, som spiller i en noget bedre liga end Brøndby.
Stop nu med at tro at værdisættelsen af en spiller eller trup er et målestok man kan bruge.
Mohammed Salah er markedsvurderet til 50 mio€ mens Saka er markedsvurderet til 150mio€
Jeg tror det kun er Arsenal fans, der vil mene at Saka er en bedre fodboldspiller end Salah.
Hvis de nu sku have ret, så er Sakas niveau ikke 3 gange højere end Salah.
Udover at Binks er ret dygtig, så har han et sejt punk look, hvor det ligner han har streg på øjnene. I love it😘
“Whoever invented soccer should be worshipped as god.” – Hugo Sánchez
Annonce