Snak

Mere indhold efter annoncen
Der gives åbenbart ikke længere gult kort for at tjatte til bolden når modstanderen har frispark.
Mueriknotking

Bliver du aldrig træt af at være så dum herinde?
Man Utd og OB...... I den rækkefølge!
Uha uha. United er helt væk. Garnacho Bruno dalot og onana. Hvad laver de overhovedet i Premier League. Godt man kan heppe på danskerne i Brentford. Dorgu, chido og højlund må fortryde vitterligt at de valgte at ødelægge deres karriere med et skifte til United.
Højlund gør det godt. Han er farlig og tager en masse gode løb. Desværre er han afhængig af at Bruno og garnacho og zirksee giver ham bolden i farlige positioner. Og det gør de ikke.
@SuperChad

Tror ikke helt du forstår hvordan fodbold fungerer, men lad mig forklare:

Amorim har overtaget et historisk dårligt Manchester United hold. Han har haft et vintertransfer, hvor han var meget låst af FFP, til at sætte sit præg. I de to kampe synes jeg Dorgu har været blandt deres bedste - så godt køb.

Han har en hel trup, hvor 80% af dem ikke passer til spillestilen. Rashford, Gernacho, Højlund, Dalot, Casemiro, Eriksen og Evans vil alle blive solgt til sommer hvis det stod til ham. At fyre en træner, med de materiale han har, så mangler man simpelthen fodboldforståelse.

Manchester United ledelsen accepterer en historisk dårlig sæson, med potentiale i Europa League og FA-Cuppen - disse er dog kun bonus. Amorim holder sig til sit system, fordi så har han en god ide om, hvilke spillere der kan tilpasse sig, og hvilke der ikke kan - dette har Manchester United ledelsen 100% forståelse for.

Giv ham 4-5 vinduer som alle andre - Arteta var heller ikke god før han fik sat sit præg, og se hvor han står nu. Det samme med Guardiola og Klopp.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
@bold 226527

Alle opslag skriver du Højlund gør det godt. Han bliver bedre i anden halvleg, men er igen en af de ringeste på banen i første halvleg. Zirkzee er meget bedre. Tag danskerbrillerne af.
At fyre en træner, med de materiale han har, så mangler man simpelthen fodboldforståelse.

Jeg siger ikke han skal fyres, jeg citerede EricTheKing.
VB.
@SuperChad

Min fejl - det må du undskylde =)
Min fejl - det må du undskylde =)

Det er helt okay, behøver du ikke at undskylde for.

Mit indlæg var bare noget dårlig banter.
VB.
Næ…
Det eneste jeg bliver træt af er, at se Højlund spille fodbold…
Annonce