Snak

Mere indhold efter annoncen
Folk er jo helt væk inde på det her forum. Dommeren gør det fint. Så svinske er tyskerne heller ikke. Er det fordi de slog DK ud at man har et "had" til dem eller fordi Kroos skadede en Barca darling?
Hvis Spanien kan respawne Butragueno eller Villa over de næste par år så kan de godt udvikle sig til noget der ligner holdet fra starten af 10erne.
Kroos har en kæmpe fordel i ikke at have gult allerede i den situation.
enig. Og han burde også havde fået et.
“Whoever invented soccer should be worshipped as god.” – Hugo Sánchez. Top 6 26/27: FCN, FCK, FCM, Brøndby, Viborg og Randers. Nedrykkere: Horsens og Sønderjyske.
Joselu er vel i virkeligheden ligeså god som Morata, men af en eller anden grund er tossen jo kaptajn. Og det siger jeg som Atletico fan.

Engelske dommere er åbenbart opskriften hvis tysken skal hjælpes videre.


Er det ikke normalt ,at hjemmeholdet får hjælp til slutrunder?
https://www.youtube.com/watch?v=vFLHZSQfW7A "Mr. Speaker, when even the opponent failed to score, Maguire would score for them" He became the biggest threat at the centre of Man Utd defence. Tackling Man Utd players and giving assist to opponents
Mere indhold efter annoncen
Annonce
@Foxtrot
Nej, ikke noget til direkte rødt, men han har satme skrabet sammen til mere end ét gult kort, før han overhovedet hev Olmo ned.

Men nu spilles EM i Tyskland, og det kunne ligne Kroos´ sidste kamp, så dommeren er desværre ikke modig nok til at dømme retfærdigt.

Havde han heddet Andrich, var han ude for længst med to gule og dermed et rødt kort.
Kæmpestraffe til Tyskland der ikke bliver fløjtet.
Andrich burde have gult bare for sin hårfarve...😏
Danmark: Vejle Boldklub England: Manchester United Tyskland: Borussia Mônchengladbach
Selvfølgelig var der ikke straffe - hold nu.
Det er bare et helt andet Tyskland offensivt, når Fullkrug spiller foran.

Det har også hjulpet at smide Sane på bænken.
Annonce