Snak

Mere indhold efter annoncen
Der er selvfølgelig frispark til Kvistgaarden, men hvorfor skal han altid overspille og få tingene til at se så dramatiske ud? Det er kvalmende at se på, og jeg håber virkelig han får lagt den del af sit spil væk. Ellers tror jeg ikke han får det sjovt i en fysisk hård skotsk liga.

Det er jo virkelig også blevet en ulempe for ham, for dommeren giver ham sjældent frispark når han har skaffet sig selv det ry.
Bevar Brøndby IF - Imod GFH og flerklubsejere
Tak for svar med Kvistgaarden. Lyder til han fortsætter sit niveau.

Spændende hvad det kan blive til.
IDKFA
Jeg brækker mig hvis jeg snart skal se på mere JS fodbold.. Der er ingen ideer eller strategi i det spil som Brøndby stiller med.
Ja som forudset er Divkovic bedre defensivt end Blas. Det er godt set af JS.
Manchester United siden 92, GF siden 96. 50+1 er vejen frem.
Bif er heldige med ikke at være bagud med 1 eller 2. De skaber ingenting
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Der er jo også klart gult til Mensah der.

Men en underholdende første halvleg.

Brøndby burde lade en af backerne trække ind i midten og skabe overtal når man har bolden, da 2 af midtstopperen alligevel står næsten helt ude på linjen i opspillet
Hold nu op hvor er ham Ohi ringe - han må snart have plads på bænken i næste kamp.

At Mensah har kunne få så mange kamp for BIF er en skandale - nok en af de mest ringeste spillere i BIF og at så ovenikøbet er anfører er helt grotesk!

Kunne være rart hvis CV nåede at få renset mere ud inden vinduet lukker!
"Jeg brækker mig hvis jeg snart skal se på mere JS fodbold.. Der er ingen ideer eller strategi i det spil som Brøndby stiller med."

- Ikke uenig. Ved ikke hvad de regnede med da de ansatte JS. Synes det var det samme da vi havde ham - virkede aldrig til at der var en egentlig gameplan. Bare 11 hovedløse kyllinger der selv måtte finde på noget.
Stor fan af: Silkeborg IF /// Ikke stor fan af: VAR i Superligaen
Kom så 💛💙 lad os se Yeboah for Ohi
Vi spiller alt for langsomt selvom man er i “kontrol” og Vejle står fint i defensiven når vi ikke truer deres langsomme stoppere i dybden. Kan ikke bruges til en skid, især ikke når Vejle har de klart største chancer. Kom nu fjolser vågn nu op… det virker nærmest som om man er tilfreds med at være meget på bolden, helt ærligt i spiller i BIF og tjener en kæmpe hyre alle sammen og bør sende Vejle ud uden problemer med flere kasser, men det viser måske meget godt hvor vi står, når de er tættere på en føring end vi er.
Annonce