Snak

Mere indhold efter annoncen
Kæmpe LORTESVIN. De der vanvidstacklinger bagfra skal der slås meget mere hårdt ned på
Helt enig synes faktisk også den bør give rødt kort skal hvertfald tjekkes af VAR han kan brække benet på manden. Og vildeste er han slipper for det hele og Sundberg står tæt på, det er sgu ikke for godt. Franculino burde også have fået gult kort for slaget i ansigtet på Christian Sørensen, men den klarede han fint selv efterfølgende for brok :)
Slap dog af
Klæder ikke FCM med Thomasberg som deres cheftræner. Totalt intetsigende fodbold, de har en vild trup, men bliver kørt ud på røv og albuer mod Vejle.. VEJLE?
Horsens er mit liv! Esben Hansen RAUS RAUS!
Man kender jo FCM og deres kynisme, så de skal nok straffe VB’s manglende skarphed. Men ret beset har der jo nærmest være klasseforskel i første halveg. Plejer ikke at brokke mig over dommeren, men det har godt nok været skidt ind til videre
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Flot første halvleg af os. Mange afslutninger, men vi mangler de helt store chancer. FCM´s største efter et indkast. De kom lidt bedre med i slutningen af halvlegen, hjulpet på vej af Sundberg, der mente, at alt skulle gå deres vej.
Det går nok som det plejer mod FCM, men vi håber...😏🤞
Danmark: Vejle Boldklub England: Manchester United Tyskland: Borussia Mônchengladbach
har set alt for mange fcm kampe, og vi ved alle sammen hvordan det ender, indkast fra fcm i 86 min lidt rod i feltet også er fcm foran 1-0, med så mange gode teknisk spiller, er det vildt spillerne gider at spille den form for fodbold.
Hvor meget betaler Bestseller til de danske dommere?
Ringeste dommer præstation til dato.
MKK i var må påvirke ham meget 😥
Spillere fra begge hold brokker sig over dommeren, det er typisk et tegn på en mindre god dommerindsats.

Lidt en urytmisk kamp med mange spilstop og lange indkast fra begge hold.

Når Vejle ikke scorer i sine gode perioder, vinder FCM nok på en individuel aktion.
Annonce