folk kommer med deres kritik af Ståle og det helt fint, at man stadigvæk er med i EL og i kampen og pokalen for mig virker ikke helt som en fiasko.
ja, det er sandt nok at i superligaen har det ikke ligefrem været det bedste år men sådan er det vi er FCK vi vinder ikke hvert år men vi forsøger altid at vinde hvert år.
Der er ingen klub i den her verden der vinder hvert år og FCK er ingen undtagelse, det virker lidt som om folk glemmer det og tænker her er en chance for at slå FCK en på hovedet og få dem til at virke utrolig dårlige.
I topscore listen i år har vi 3 spillere verbic (solgt), pavlovic og pieros med 7 og 8 mål, sammenligned med de andre klubber er det ikke helt dårligt.
vi har tabt 4 kampe i år med en større mål difference på 2 mål, resten er på 1 måls forskel hvor på bedre dage vi nok havde haft uafgjort, slet ikke for at tage en sejre fra dem der har slået siger bare at havde vi haft bedre held med skader osv. havde vi nok haft en reelt bedre chance men sådan er fodbold.
så det fint nok at ståle synes han er en fiasko men jeg mener manden er den rette til FCK da han forstår hvad FCK er.
vi tager chancer hvad angår indkøb og vi har haft spillere der har været en fiasko men sådan er fodbold ikke alle spillere der kommer til en ny klub formår at præstere.
men der er blevet ryddet lidt op i fck nu med alle de her salg, så mon ikke vi får et par faste spillere på banen nu og forhåbentligt får vi en fed europæisk kamp.
vinder vi ikke noget i år så tager vi bare det hele næste år :D
1: FC København
2: Ronaldo / Messi
3: Real Madrid