Snak

Mere indhold efter annoncen

Speakman lukker i om Bruun Larsen

I dag 10:51

Kristjaan Speakman vil ikke kommentere, hvorvidt FCK er i dialog med Jacob Bruun Larsen, men den nye fodbolddirektør gør det på et mere generelt plan klart, hvilken type spillere der kigges efter.



Læs hele nyheden her
Nej tak til JBL!
Selvom JBL glimtvis har vist prøver på sit talent, er han aldrig rigtig slået igennem i nogen klub. FCK bør ikke sprænge banken her, med mindre man kan få ham for 30 mio.
#yeppes Eftersom han har spillet en hel sæson og lavet en assist, tænker jeg ikke at prisen er ret høj 😅
JBL har jo intet vist siden han spillede ungdoms fodbold hvorfor bliver folk ved med at hipe ham op
Nej tak, drop det, han er en luksus spiller og er blevet en klub nomade der får fine kontrakter på grund af tidligere meritter. FCK tænker måske det er en ny Grønkjær Case men han når ikke Grønkjær til sokkeholderne.
28 kampe med 37 minutters spilletid i gennemsnit på en sæson siger vel alt..
JBL har ikke niveau til at løfte FCK.
Det er godt set af klubben.

Sign ham og sælg rettighederne til den nye reali "Philine og Bruun", hvor man følger deres liv i tykt og tyndt.
A classic in the making.
Annonce