Snak

Mere indhold efter annoncen

Spillerforeningen om Minteh-trusler: Vi er rystede

tirs 21. feb 2023

Spillerforeningen er rystede over, at Yankuba Minteh har modtaget hadbeskeder og trusler i kølvandet på, at han brød OB's interne regler.



Læs hele nyheden her
Der er nogle OB-"fans", der gør sit bedste for at få holdet til at rykke ned. Mage til idiotisk og uanstændig adfærd skal man lede længe efter. Lad klubben om at disciplinere spillere.
Det kan man jo ikke være andet end enig med spillerforeningen i. Det er snotdumt. Minteh er en herlig fodboldspiller der kommer med noget vi har manglet i Odense i hvad der føles som en evighed, jeg håber at vi får ham at se på Odense Stadion igen.
Vær flink. Jeg er fra Fyn, vi er ikke så gode til fodbold, vi kan ikke gøre for det.
Folk der giver ledelsen skylden for de hade beskeder..... SUK!! Folk skal bare tag sig sammen i stedet for lege Tastatur kriger. Ellers må de i gang med NEM ID / MIT ID adgang til alle platforme.. så man kan komme til bunds i hvem der ejer hvilken bruger. har man ikke en bruger.. kan man ikke kommentere.
En ting er hadbeskeder det er klamt nok, men i Offside sagde de derudover han var blevet antastet foran stadion. Kan man virkelig forestille sig det er tilhængere af OB, der skulle stå bag det mod deres egen spiller?
Tab og vind med samme sind er en tabermentalitet
Absurd og det foregår jo efterhånden i alle klubber. En 18 årig går i byen, det går sku nok. Perfekthedskulturen i fuld flor
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Det her har intet med "fans" at gøre....
Uanset hvad de tror om dem selv... Så er det jo bare amøber, som ikke har to hjerneceller til at bruge!

Nu må man snart til at slå hårdere ned på den slags - for det hører ingen steder hjemme!
At Minteh brød nogle interne regler i klubben, skal KLUBBEN nok tage sig af - ikke imbecile mennesker, som mener de skal fortælle spillerne en ting eller to!!
Man Utd og OB. - Av av, det er hårde tider! Ville godt nok ønske at folk var bedre til at kommunikere herinde...!!
De skulle rulles i tjære og fjer, halvhjernede tosser!
Ja det er sgu rystende, og så en blot 18-årig spiller. Sikke nogle klamme mandslinge.
Manchester United siden 92, GF siden 96. 50+1 er vejen frem.
Som skrevet fint i de øvrige indlæg, det er virkelig sørgeligt at der findes sådan nogle mennesker i blandt os stadigvæk! Magen til idioti skal man lede længe efter. Ønsker ham held og lykke og så håber jeg for alle O.B fans at han kommer tilbage på banen hurtigst muligt, for den dreng kan nogle ting der gavner Superligaen og især OB!!
Håber han får den hjælp andre ikke får, fodboldspiller eller ej, han er et medmenneske, derfor.
Annonce