Snak

Mere indhold efter annoncen

Sporting triumferede mod Galatasaray

I går 22:58

Sporting vandt onsdag aften med 3-1 over Galatasaray, som ellers formåede at bringe sig foran efter få minutter. 



Læs hele nyheden her
Den eneste Gala tabte til var dommeren og VAR. Klokkeklart rødt til Sporting efter 23. min, som han giver gult på - og ikke skyggen af straffe efter 57. min. Så er det også op af bakke på udebane mod Sporting og dommerne.
Må tage hatten af. Gala spillede vanvittigt i dag endda med reservetruppen - Vildt Sporting ender med sejren. Kommentatoren på TV3 SPORT sagde også det var en af sportings mest ufortjente sejr i nyere tid, men sådan er fodbold nogle gange. Derfor vi elsker det.
gala er ikke walla som de pleher at være
Det eneste hold der kan vinde superligaen er fck - som dog, taber dét ind imellem til andres momentane glæde. Fan siden 1234, mega fan siden 4321
hahahahah så er tyrker immigranterne herinde allerede i gang med deres undskyldninger. Vi kan vidst tydeligt se ud fra expected goals at det var en fortjent sejr.
Tænk sig at bruge så mange milliarder og så stadig være en total fiasko.. pinlig pinlig pinlig lavt niveau. Vi ved jo alle at tyrkerne selv ikke kan spille fodbold, men nu viser de sig også i stand til at ødelægge internationale spillere på rekord tid i deres skod liga hahaha
Flot skandinavisk dommer præstation. Koster da lige en sejr til Gala
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Bold 388687

Du har det sjovt, hva?
Fald ned tak.
Ja desværre spiller vi ikke i Intertoto Cup mod Iberia Tblisi, det er ærgerligt. Vi har desværre ikke 0 hold med i cl og el 😂😂😂 det slet ikke en snak for jer cl, det er for store fodboldnationer
Tyrkiet et stort fodbold land? HAHAHHAAH hvad har i nogensinde vundet med jeres landshold? Hvor mange ballon d´or vindere har Tyrkiet skabt?
I er til grin på alle punkter i blev gennemkneppet i aften efter at have brugt flere penge end top4 holdene i premier league HAHAHAHHA
Bold 388687

Du har det sjovt, hva?
Fald ned tak.


Gå selv ind og tjek bold 387440 kommentarer. Han er en fucking taber, han laver nye brugere herinde hele tiden og tuder over alt hvad der har med dansk fodbold at gøre, selvom hans immigrant familie har fået alt foræret af Danmark, da hans eget hjemland ikke er en skid værd.
Og så undrer perkerne sig over ingen gider have dem i landet. Fandme fedt at se AFD vinde i Tyskland, det er snart RAUS til alle aberne fra mellemøsten
Den eneste abe her er dig. Lad vær med at være så sej på en fodbold side og udtrykke din racisme, du helt beskidt og høre på. Kom til dig selv.
Annonce