Jeg tror enten det er meget dårligt oversat eller også er deres ejer udviklingshæmmet. Der er en pointe i forhold til det med at Wrexham så skulle have spillet opgøret mod Middlesbrough i stedet for Southampton. Men man kan sgu da ikke true med at klage hvis man taber - inden kampen er afviklet.
Snak
Spygate-kaos: Hull-ejer truer med retssag
I dag 16:44
Hull-ejer Acun Ilicali truer med juridiske skridt, hvis klubben lørdag misser oprykningen til Premier League, og kritiserer beslutningen om at lade Middlesbrough vende tilbage.
Læs hele nyheden her
I dag 17:00
Pinligt. Nu håber jeg Boro vinder ☺️
Manchester United siden 92, GF siden 96. 50+1 er vejen frem.
I dag 17:20
Det må være oversættelsen. Hans pointe må vel være med noget med at Boro tabte og desuden også var dårligst, så de burde ikke kunne komme i finalen. Jeg ved dog ikke hvad han helt præcist har imod det, det har vel øget deres chancer at møde et mere tilbagetrukket og defensivt orienteret hold.
Måtte lave en bruger efter AGFs vilde stime 2025! Kommende mestre?