Snak

Mere indhold efter annoncen

St. Etienne rykker ned i Ligue 2

søn 29. maj 2022

St. Etienne tabte på straffespark til Auxerre i nedrykningsfinalen og rykker dermed ned i Ligue 2.



Læs hele nyheden her
Ingen kommentar omkring skandalen efter kampen hvor Etienne tilskuerne stormede banen og sendte diverse fyrværkeri efter spillere og trænere der måtte flygte?
Above all: FC København Second in command: Real Madrid Luis Figo, Raul & Maldini - Stjerner på og udenfor banen. Fænomenet Ronaldo ændrede standarden for angribere. Eden Hazard - Det nye stjerneskud!
Fuldstændig sindssyge billeder efter kampen.. jeg tør ikke tænke på hvad efterspillet bliver for klubben
Det er vist oprykning og ikke overlevelse, Auxerre kan juble over.
På hvilken kanal -links kan man se fransk fodbold
Præcis. Auxerre rykker op fra Ligue 2. Men historien burde handler om reaktionerne fra tilskuerne: https://youtu.be/DICdP7Mkj50
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Frankrig er få år fra en generel nødretstilstand. Hold op nogle forfærdelige billeder.
Romerlys bliver aldrig tilladt igen på stadion til dem som drømmer om det. Jeg gør ikke og slet ikke efter at have set de billeder. Hvad fucking sker der i hovedet på folk?
Vejle BK siden 1984
Sindssyg opførsel. Et er at løbe ind på banen og får råbt nogle ting, men at de så kaster romerlys efter spillerne, så er de helt slukket på øverste etage.
Forza Napoli Sempre!
Ik mange kampe de kan få med tilskuer næste sæson
Forza inter!!!!!!💙🖤 OB i dk 💙
Det er virkelig vanvittigt - og at det så endda er rettet mod egen bænk, og ikke modstanderens tribuner.. Det mindes jeg aldrig at have set før.

Wow https://www.facebook.com/125837880930280/posts/2128487987331916/?app=fbl
"Que la chupen y sigan chupando"
Annonce