Sir_Cumcised
Om du holder med FCK skal jeg ikke udtale mig om, og jeg er også fløjtende ligeglad. Det er dog yderst tydeligt, at dine indlæg, og din måde at agere på som moderator bærer nag til et had fra Brøndby.
Gentagende gange har jeg foreslået, at den effektivitet, som du har imod Brøndby trolleri gør sig gældende for andre grupperinger som FCK trolleri. Der er et objektivt grundlag at dømme ud fra, og jeg synes, det er dejligt, at man kan kigge FCK trådenede igennem, uden man skal forholde sig til alt muligt lort fra nogle, der fylder tråden med spam (Så ros for det). Omvendt ser man gentagende gange, at du agerer yderst passiv på de objektivie grundlag, når dette sker i Brøndby tråde.
Og hvad angår dine egne indlæg, så er de også meget præget af et had til Brøndby og alt omkring Brøndby. Du kritiserer jo alt om klubben ved førstgivne lejlighed, og går direkte til angreb på en hver form for ros eller lignende, der kan virke mindre tvivlsom.
Jeg finder det kun morsomt, at du konstant lever i en illusion om, at folk virkelig tror på det, hvis du bare siger det nok gange. Ud fra mit perspektiv, så snyder du kun dig selv, og gør dig selv til grin i andres øjne.
JEg vil dog gerne bevare den gode tone, og jeg ønsker dig en god aften, og der er bestemt intet negativt ment i dette. Dine indlæg er bare relativ identiske med noget, som Bløde Babser kunne have skrevet, men han/hun har trods alt erkendt sig selv som FCK fan.
On Topic:
Ståle har delvist ret. Jeg synes, at FCK´s problem ligger i, at deres stamme er forsvundet i løbet af det seneste år, og man skal have opbygget en ny. Jeg tror, at hvis man i FCK kan holde på Ståle, at man får et hold, der bliver rigtig stærkt. Jeg kan sagtens se, at deres spillere på sigt kan blive yderst værdifulde, og jeg tror, at man undervurderer FCK på den lange bane, hvis man virkelig ikke ser dem som værende tilbage i mesterskabskampen allerede i år. Jeg tror, at deres forår bliver rigtig godt, og jeg mener stadig, at de har en chance for mesterskabet, hvis de ikke taber mange flere points. Brøndby og FCM skal nok tabe point, og så er der trods alt stadig en del indbyrdes opgør.