Snak

Mere indhold efter annoncen
Det er fanme til grin det her.
Bendtner er ALT for god til Superligaen og FCK!
Det er alene hans adfærd udenfor banen han bliver bedømt på, når det gælder Ståle.
Hvis vi dømte alle spillere for deres adfærd udenfor banen ville Ronaldo (voldtægt) og Messi (Skatteundrager) slet ikke være på tapetet...

Please kig på Bendtner som en fodboldspiller, og der er han klasser over DK!
Vil aldrig have Bendtner til FCK
@snigeskytten
jo men nu er det sådan at åge også fravælger spillerne, jeg komplet ligeglad med de venskabkampe NB har scoret i, dem kan han tage med sig i graven.

NB har reelt kun score 17 mål der har betydet noget, altså kampe der har haft betydning.

det er ikke særligt imponerende når man har været første valg under hele MO regime.
der har slet ikke været plads til nye spillere, men det har der været under åge.

og når du tæller så fint op burde måske også lige se på antal minutter nico har fået i de 39 kampe vs hvad NB har fået i sine 81 kampe.

men det er en anden sag.

vi har ikke brug for spiller der skal fodres med lette bolde som enhver kan skyde ind, lidt ligesom han fik i sin første sæson i RBK.
man så jo godt hvor elendig han var da hans medspiller i toppen, begyndte at scorer deres egne mål frem for at fodre ham dem. RBK vandt deres anden sæson uden NB.

Der er en grund til ståle er den bedste træner superligaen har set, og han vælger naturligvis ikke slidte spiller. ståle har sagt det flere gange et par tilbage ovenikøbet at NB ikke var aktuel selvom han trænede med truppen i perioden han var transfer fri.

så NB er død, det bedste han kan gøre er at stoppe med at spille bold, noget han skulle have gjot for 9-10 år siden.
1: FC København 2: Ronaldo / Messi 3: Real Madrid
der har slet ikke været plads til nye spillere

Der må jeg dog give dig ret.

Utallige var de fysisk stærke forwards, som kunne holde i bolden, være opspilsstation, et aktiv defensivt på dødbolde, såvel som ved høje bolde i modstandernes felt, som bare stod i kø, til at overtage.

Men ak, Olsen havde kun blik for Bendtner, fordi ... bare fordi.

det bedste han kan gøre er at stoppe med at spille bold, noget han skulle have gjot for 9-10 år siden

Men hvad skulle du så have taget dig til? Hvor skulle du kanalisere dine groteske mindreværdskomplekser hen?
Morten Olsen: Vi skal huske på, at Danmark er en stor fodboldnation, men et lille land. https://imgur.com/a/NnVu7eA
Jeg kan godt forstå at Ståle ikke er interesseret i at hente Bendtner. Et er at Bendtner næppe er i ordentlig fysisk form, og sket ikke i nærheden af at være i kampform. Noget andet er at disciplin ikke er Bendtner´s stærke side, og at Ståle nok er bekymret for, om Bendtner ville kunne holde sig ude af diverse problemer uden for banen, hvis han kom tilbage til København.

FCK har ikke brug for en spiller, med en historik for at skabe lige så mange avisoverskrifter for sine eskapader uden for banen, som på banen.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
@Jussi
slap nu af, du burde indse at det ikke kun er mig der mener det her, men hele verden udenfor danmark + mange i dk der mener at NB har været med til at ødelægge dansk fodbold og at åge gjorde det helt rigtige, og at ståle også siger det samme som åge.

når en af de bedste danske landsholdstrænere har fravalgt NB og den mest suveræne bedste træner/manager superligaen har set også har fravalgt NB så siger det noget om hvor ringe NB er.
1: FC København 2: Ronaldo / Messi 3: Real Madrid
Haha, OK, tosse.

Det må et eller andet sted være en fest at leve i så forsimplet en verden.
Morten Olsen: Vi skal huske på, at Danmark er en stor fodboldnation, men et lille land. https://imgur.com/a/NnVu7eA
jussi bliver altid så pige sur når han ser folk skrive noget negativt om NB.
1: FC København 2: Ronaldo / Messi 3: Real Madrid
Er ked af at Bendtner formodentlig aldrig kommer til at have Parken som hjemmebane på klubplan. Ved at det har været et vedholdende ønske siden før han gik i puberteten.

Havde meget gerne set ham løbe ind i Parken for København, men sådan skulle det ikke være.
Gigantisk talent, formodentlig det største der er kommet ud fra KB siden Michael Laudrup.
Men spildte kræfter og manglende motivation har kostet.
https://static.quotes4sharing.com/wp-content/uploads/2017/07/201707132033372962.jpg bruger xxxx: Hvad er det for noget fis, med jyske hold der tuder i Parken? Kan jeg slet ikke genkende.
Du beviser gang på gang min pointe.

At du selvfølgelig ikke er i stand til at se det, gør det blot endnu mere tragikomisk.
Morten Olsen: Vi skal huske på, at Danmark er en stor fodboldnation, men et lille land. https://imgur.com/a/NnVu7eA
Annonce