Snak

Mere indhold efter annoncen
Jeg holder med Norge og Sverige, samt alle små hold, som alle forventer nada af, og som så gør det godt.

Jeg har boet i England og håber, at de klarer sig miserabelt.
INGEN, skal ikke se noget fra det amerikanske Trump klovne butik
Som tidligere bosat i Holland, banker hjertet for Oranje, når nu Danmark ikke gad at være med
Argentina og Sydafrika
Jeg holder ikke med nogen og glæder mig bare helt vildt til et VM uden Danmark. Sådan havde jeg det selvfølgelig ikke lige da vi havde tabt til tjekkerne, men mine yndlings VM er so far 2002, 2006 og 2014 og vi var kun med i 2002. Min påstand er, at jeg bedst nyder en VM slutrunde som neutral - det kan altså noget, uden at negligere skuffelsen over at vi ikke kom med.

Jeg kommer som FCK-mand og Ståle-beundrer til at følge Norge tæt, helt klart. Endvidere er de i en næsten identisk gruppe, med den Danmark selv var i under VM 2002, hvis man da lige kunne bytte Irak ud med Uruguay.

Jeg glæder mig som ind i pokker! <3
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Er ikke vildt intresseret i landsholdsfodbold, men konen er jo fra Sverige så det mest nærliggende er vel at holde på de blågule. Tror dog ikke de kommer særligt langt i turneringen.
West Ham United siden 1978
Jeg gider Ikke Norge for deres selvfede tilgang til sport, Ikke Sverige fordi de er sverige, Ikke England fordi historien er federe når de aldrig vinder og ikke Tjekkiet for at tage vores plads.

Jeg vil se positiv fodbold. Så gerne en outsider der spiller fremadrettet presfodbold med et smil på læberne og festlige fans (uden f*cking vuvuzelaer og koklokker). - Så må vi se hvem det bliver.

Håber de tidligere superligaspillere i Ghana mv. får succes.

Holder med Scotlands fans, ikke nødvendigvis deres landshold.
Bosnien fortjener vores stemmer. Sommeren 92 festede vi, mens de gennemlevede en uhyrlig borgerkrig 🇧🇦
bold290117 har fat i noget
Usa går nok hen og vinder ha ha
Nej den er svær tror England eller Spanien
Annonce