Dårlig kamp som burde have endt uden vinder
Snak
Stor skalp: Hjulmands tropper vandt i Dortmund
lør 11. apr 17:25
Kasper Hjulmand og Bayer Leverkusen besejrede lørdag eftermiddag Borussia Dortmund med 1-0 på udebane i en uskøn affære.
Læs hele nyheden her
lør 11. apr 18:13
Fortsæt nu bare den udrensning i klubben og få udskiftet Kovac til sommer.
Jammerlig fodboldkamp.
Jammerlig fodboldkamp.
lør 11. apr 18:29
Tænker det nok hjælper hjulet lidt mht. at undgå fyring. Det overrasker egentlig mig at han stadigvæk er deres træner.
Faktisk mest til pudersne d-:
lør 11. apr 19:02
Tænker det nok hjælper hjulet lidt mht. at undgå fyring. Det overrasker egentlig mig at han stadigvæk er deres træner.
Det overrasker ikke mig. Hjulmand er en toptræner, og det ville være totalt hjernedødt at fyre ham. Kampen i dag var ikke så dårlig; den savnede måske lidt tempo, men man kan godt nyde, hvordan Hjulmand har skabt en identitet på holdet og hvor dygtige de er til at spille bolden rundt, så de ind imellem nærmest er ved at spadsere sig gennem Dortmunds forsvar. Skulle han virkelig blive fyret, fordi Leverkusen misser top-4, så går der en uge, og så har han et nyt job i en topklub.
Brøndby,
Landsholdet
lør 11. apr 20:07
Jeg synes også Hjulmand har gjort det godt i sin første sæson for Leverkusen. Man når en 1/8 delsfinale i CHL, og taber samlet til Arsenal. Men der er heller ikke nogen der kan forvente, at Leverkusen samlet skal kunne slå Prls bedste hold i denne sæson. Og med tanke på hvilke spiller Leverkusen mistede i somres, så er det stadigvæk indenfor skiven at ligge nr 5, og stadig være fuldt ud i spil til en top 4 plads.
