Ved sgu ikke om Guardiola har lyst til at sælge Savinho efter den her kamp. Fattig indsats af Doku, og Cherki ligner en mand, der lige skal indstille sig på, at Premier League ikke er til skolegårdsfodbold.
Transfervinduet har måske været undervældende indtil videre, til gengæld har man ramt den lige i røven med både Paulinho og Kudus. Kanon indsats af de to i dag. Sarr løber sine lunger på vrangen. Og Richarlison er bare perfekt til den her slags fodbold. Presspillet fungerede fra første minut og det har de to en kæmpe ære i.
Og så er det bare mega fedt at se, at Frank tør få det bedste ud af spillerne i kamp som den her og ikke forsøgte sig med samme strategi som mod PSG. Det tegner til en spændende sæson!
"... once more it's all about defeating our own demons. Always with the demons. Tottenham's greatest adversary is Tottenham."