Snak

Mere indhold efter annoncen
Så kender man arsenal
Det er ikke for at virke bagklog, men...

I seneste tråd, hvor Arsenal tabte til Everton fremlagde jeg igen min pointe i, at Arsenal ikke har holdet til at vinde PL, og det har jeg sagt siden sæsonen begyndte. Arsenal fans reagerede meget kraftigt på dette, og nu spørger jeg igen. Tror i stadigvæk på det? Jeg ser City og United som LANGT stærkere hold og især førstnævnte, som jeg tror vinder PL i år. Arsenal er slet ikke skræmmende og bredden er ikke eksisterende. Det er dog blevet bedre siden handlerne i januar.


Jeg skrev ovenstående efter Arsenals pointtab mod brentford. Jeg blev derefter, endnu engang, mødt af Arsenal fans der mente, at jeg skød helt ved siden af. Er det stadig holdningen? Jeg må igen henvise til ovenstående og min vurdering er fortsat, at Arsenal hverken er dygtige nok, erfarende nok eller har en bred nok trup til at vinde PL. City vinder i år, United 2 og Arsenal 3.

Jeg er stadigvæk uimponeret af Arsenal, men jeg er spændt på om Arsenal fans er ved at erkende ovenstående realiteter.
Det gør ondt. Jeg tænkte nok jeg ikke skulle lade mine håb komme op, men det var svært ikke at hoppe med på vognen. Det hele kommer til at smuldre imellem vores hænder, jeg ved det. Jeg bliver træt.

Det er som når min far sagde han kom hjem fra Iran igen, men han blev ved med at skuffe. Øv
Arsenal har stadig muligheden med en kamp i hånden! City er imponerende kyniske i dag og spiller i perioder også bedst. Men forstår hvis Arsenal fans er ærgrede og tænker det er muligt i returen.
Synes Arsenal taber kampen mere end City vinder den. Synes de spillede ganske naivt og satte sig selv under unødigt pres flere gange.
AGF 1880
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Super ærgerligt for synes egentlig at the gunners modsat tidligere år mod de store drenge gav en ordentlig fight. Forskellen er at city kan have 5 skader og stadig stille et klassehold. Arsenal skal kun bruge 2 for at miste kvaliteten.
Fortjent sejr til city desværre
Du har vist stadig ikke fattet en dyt, United2008. Ved du overhovedet hvad folk de reagerede på i dit første indlæg?
United2008

Hvis du er uimponeret over Arsenal, så tror jeg det er fodbold du ikke kan li
Spurs / Tranmere / Fremad Amager "Elendigt" - Morten Bruun
Jeg syntes nu også de hurtigt ændrede det til udfordret.
Men ja, fed stemning.
Annonce