Snak

Mere indhold efter annoncen

Stort drama: Liverpool tabte i sidste sekund

lør 24. jan 20:25

Liverpool tabte 2-3 ude mod Bournemouth lørdag. Det var første gang i 14 kampe, at Liverpool tabte. Sejrsmålet kom i sidste sekund.



Læs hele nyheden her
Endnu en kamp med alt for lidt tillægstid, og hvor dommerne desværre belønner når spillere falder nemt, men straffer dem der bliver på benene. Det er irriterende at man ikke korrigerer den adfærd hos dommerne. Det er med til konstant at udvikle filmeri - både fordi det kan betale sig at gøre det alene fordi dommeren dømmer det, men også fordi VAR har en tendens til at bakke det op.
YNWA
Jeg mangler simpelthen ord😩 hold nu kæft hvor er det håbløst efterhånden
Nu må Slot da snart få sparket. Så ideløst ringe...
Det må være Arnes tur nu til pension.
Ved godt det er let købt men det må snart være tak for Slot og så se at få Alonso ind i folden. Vi ska altid vinde en kamp mod Bournemouth ude og hjemme
\"If a player is not interfering with play or seeking to gain an advantage, then he should be.\" Liverpool FC siden 1996. JFT97. https://imgur.com/a/RJzhg
Mere indhold efter annoncen
Annonce
🍒🍒
Flot, flot kæmpet af Bournemouth, men Liverpool skal simpelthen lukke den kamp. De har vel 3-4 gode muligheder de sidste ti minutter som skal konverteres til minimum ét mål. Sløseri og manglende skarphed koster dem sejren.

Man kan drage flere konklusioner.. først og fremmest: Salah er simpelthen færdig, og det må ikke være en kontroversiel påstand.

Rio Ngumoha skal have flere minutter i benene. Kæmpe talent - men han mangler tydeligvis kampform.
Van Dijk skyld i alle 3 mål.
Konate tilbage hurtigst muligt, tak.
Enig Hr. Betjent - Rio straffes for at blive på benene - og dermed får vi ikke stoppet filmen, for man er nødt til at smide sig for at kunne få et straffespark. Samtidig er jeg træt af den tidsudtræk ved indkast. Bournemouth spilleren står med bolden på sidelinjen og lægger den væk og så går der vel 30 sek før en holdkammerat er klar til at lave indkast - og det belønnes ved at fløjte af straks efter scoringen. 2 ting der belønnes: tidsudtræk og film
Hvor er både van Dijk og Slot dog ynkelige at se på i de sidste minutter.

VVD ligner én der slet ikke kan forstå at hans hold forsvarer så elendigt, til trods for at det jo langt fra er noget nyt.

Liverpool har virkelig brug for nyt blod, hvis ikke næste sæson skal blive lige så elendig.
Annonce