Snak

Mere indhold efter annoncen
Umiddelbart gjorde dommeren nærmest Esbjerg en tjeneste - Mabil nåede at være skyld i tre store chancer plus et mål til AGF. Mabils eneste fordel fremfor en træningskegle er, at han selv kan løbe ud, når han skal skiftes ud.
"En stor chance har en stor sandsynlighed for mål."
Flot, Topscoreren.

Det var en elendig kendelse af dommeren. Det burde have været omvendt.
Die Fohlen & De Hviie
Spelmam er et svin. Danmarks mest usympatiske fodboldspiller.
4.dommeren burde forklare hvad han så.Han ser åbenbart kun det halve af sekvensen. Tynd dommer præstation igen igen.
Flot kamp af EfB
Typisk Spelmann, utroligt at dommerne hopper på den
Oliphant: Du tager titlen for august måneds mest ufrivillig komiske indlæg :)
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Spelmann <3

Dybt dybt skuffet over, at det ikke blev til tre point i dag. Vi spiller generelt bare ikke godt nok sammen på den sidste halvdel, og defensiven bærer virkelig præg af, at vi ikke stiller med stærkeste bagkæde.

1 point på udebane er for det meste OK, dog kunne jeg denne godt tangere til, at være en af dem, der skulle give 3.

Næste kamp, videre

KSDH
"Medløberfan" af AGF siden 2000 "Medløberfan" af FC Barcelona side 2008
Måske på tide man indfører fuldtidsdommere. Der er fandeme mange superligakampe som bliver ødelagt fordi dommerne simpelthen ikke får lagt en linje, dømmer nogle underlige domme eller decideret fejldomme, som vi ser kamp for kamp.

Mabil skulle ALDRIG have haft rødt kort, gult kort til Spelmann er helt efter bogen, men hvorfor fanden Mabil skal have rødt er en gåde.

Det må være sæsonens mærkeligste kamp indtil videre.
Følger hjerteklubberne: AGF - Byens hold! A.C. Milan - Hjerteklubben <3 <3 Sympati for Dortmund
Elendigt af dommerne. - Igen en kamp som bliver skæmmet af afgørende fejl dom.

Ved heller ikke hvad der skal siges til GF´s præstation. Det var fandme ikke godt. Og tre skade spillere.
Man kan jo tydeligt se på Spelman at han er vildt forbavset over at han ikke ryger ud efter slag og albuer.

Men 4 dommeren bliver jo også konstant hetzet af Disco Glen. Så for at slippe for den væmmelige albino ser han lyserøde elefanter og flyvende grise.
Esbjerg forenede Boldklubber
GF4life:

Tak, tror jeg.
Annonce