Snak

Mere indhold efter annoncen
Landsholdet og dbu er da ved at blive en omvandrende joke.
Vi har ansat en midlertidig landstræner og inden han står i spidsen for sin første kamp, så bukker han under, og nu skal vi igang med en midlertidig for den midlertidige.


Nu ved jeg selvfølgelig ikke om du selv har været ramt af stress, men nu er det jo ikke nødvendigvis arbejdet der giver en stress? Der kan være mange ting, både i privaten, i omgangskredsen osv. der kan udløse det. Fortæl mig gerne hvordan DBU på nogen som helst måde kunne forudse stress, for ved du det, så synes jeg da du skal starte op med en selvstændig konsulentfirma hvor du rådgiver og fixer problemerne for virksomhederne.

God bedring til Wieghorst - stress er noget værre pis at være ramt af. Håber de kan det tage det i opløbet (som de forsøger)!
Jeg kan høre på mange her inde at de ikke ved at stress 100% er ens egen skyld. Mange tror det bare kommer fordi det er svært for mange at tage ansvar for eget liv.
Man får ikke stress af at have travlt, men af at man ikke selv synes man kan leve op til de forventninger der stilles.
Eksempel. Chefen beder dig om at lave en opgave der ikke kan laves under 100 timer og den skal være færdig til næste uge. Og så har du også lige lovet konen at lave huset eller ....
Det i sig selv får du ikke stress af, men hvis du selv mener at du burde kunne lave det eller føler du ikke kan leve op til forventningerne, ja så får du stress. Hvis du der imod selv ved at det kan ikke lade sig gøre og holder på overfor chefen, at det kan ikke lade sig gøre og holder din egen integritet. Ja så får du ikke stress.
Og jeg har selv prøvet stress symptomer, men analyserede det også selv og løste det fordi jeg ved det er sådan det hænger sammen.
Synd for Wieghorst at han er er så dårlig til at styre sit eget sind og sine tanker at han får stress, men det viser ihvertfald at han ikke har den mentale styrke til at være landstræner.
Så vil jeg lige tilføje at der selvfølgelig kan være alvorlig sygdom i familien. Hvis det er tilfældet forstår jeg godt han kan blive stressramt, men det er stort set den eneste situation, der kan være formildende.
Vi har ansat en midlertidig landstræner og inden han står i spidsen for sin første kamp, så bukker han under,


Håber ikke for dig eller nogen i din omgangskreds at i må "bukke under". Men nogle folk herinde har en helt syg tilgang til en ærlig udmelding fra Morten W.
Har sgu respekt for at man siger fra hvis noget ikke er som det skal være. Hvis man har det skidt, og der så kommer et skidt resultat, med efterfølgende pres fra medier osv. er det først rigtig hårdt.

God bedring
AGF og kun AGF!! KSDH!!
Next
Lyyyyyyngbyyyyy
Det var hurtigt. Måske han bare skulle blive som assistent
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Det Evige DBU circus …… håbløst
FC Midtjylland <3
Katastrofe. Det rigtige ville være at fritstille ham så han kan fokusere på noget andet end at blive rask så han kan komme tilbage på posten.
THEGUNNERSMAND iklædt den GULE Fares klæder
Man kan høre at der sidder en masse små drenge derude bag tasterne, som intet aner om stress. Shit nogle latterlige Internetkonger, der intet ved om livet.
Log af og pas jeres folkeskole!
Hahaha… Thunder, du er en del af det der er nederen ved verden. En bedrevidende nedladende, uempatisk idiot!
Det er desværre eftervirkninger af den hjerne sygdom han havde for mange år siden, da han spillede i Skotland.😢😢
Annonce