Snak

Mere indhold efter annoncen
David DD

En smule usympatisk..... LOL!

Tak for grinet..... For det var da for sjov ik????


Ellers burde du trodse lockouten og gå hen til dine klassekammerater.
Carefree, whereever we may be....
AWC: Nej, man skal ikke acceptere, at hele holdet/klubben tituleres "svin"! Der er her tale om en enkelt spiller, der tilsyneladende totalt har tabt sutten, og ikke længere er i stand til at styre sig selv, når det spidser til i kampene. Derfor skal han naturligvis også hjælpes, til igen at få styr på sig selv. Det kan kun ske, hvis han får en karantæne, der er lang nok til at han aldrig glemmer det. Med hans historik, vil mindst 20 kampe være passende.

Og ja, det skal naturligvis også gælde for spillere fra andre klubber, der laver lige så hjernedøde ´forbrydelser´ på banen. Her skal fans kunne se ud over egen næsetip og ikke kun lade galden gå ud over spillere fra klubber, som man ikke holder med. Man skal tage afstand fra den slags, selv om det måske er topscoreren fra ens ´eget´ hold, der igen og igen taber hovedet, som div. Liverpool fans også gør det her i tråden.

En hjernedød handling fra ens yndlingsspiller bliver altså ALDRIG ok, blot fordi modstanderne også har en spiller, der har lavet noget dumt!
Rigtige fans siger nej til pyro på stadion!
Iøvrigt bør han gå ud og undskylde ASAP, det der var en skændsel og en hån mod den klub og de fans der ALTID har støttet ham.
\'Liverpool was made for me and I was made for Liverpool.\' Bill Shankly
Enig Skjold selvom 20 kampe nok er lige i overkanten, er sikker på Ivanovic ikke for varige men af det der;-)
\'Liverpool was made for me and I was made for Liverpool.\' Bill Shankly
@Schmitte! nej, det er ikke ok at bide. Det har jeg heller aldrig antydet. Bryder man reglerne - så må man tage sin straf uanset om det er en svinsk og syg tackling, et angreb på en bolddreng, et karatespark på en tilskuer eller hvis man bider en modstander. Det skal give karantæne.

Suarez har sine fejl og skal arbejde med sit temperament, men han er en fantastisk spiller og skal blive i LFC og PL. Ville CFC fans også af med Hazard efter episoden med bolddrengen? Ville United fans af med Keane efter fx hans tackling på Håland eller med Cantona efter karatesparket på en Palace fan?

Suarez må tage sin straf og så vil jeg glæde mig til at opleve ham igen i PL fremover!
Mere indhold efter annoncen
Annonce
AWC:

... Paul Ince, Dennis Wise, Joey Barton, Vinnie Jones og mange andre...

Det ændrer bare ikke ved, at det er højt betalte, højt profilerede og priviligerede rollemodeller for vores børn og unge. De SKAL sgu bare opføre sig nogenlunde anstændigt, uanset hvad der sker på banen!
MaggiMagg: liverpool har da endelig fået sig et angreb med bid i

Haha go griner :-D men fandme da for dumt af Suarez
\"If a player is not interfering with play or seeking to gain an advantage, then he should be.\" Liverpool FC siden 1996. JFT97. https://imgur.com/a/RJzhg
[quote]AWC:

... Paul Ince, Dennis Wise, Joey Barton, Vinnie Jones og mange andre...

Det ændrer bare ikke ved, at det er højt betalte, højt profilerede og priviligerede rollemodeller for vores børn og unge. De SKAL sgu bare opføre sig nogenlunde anstændigt, uanset hvad der sker på banen


Enig Falcon der er ikke iorden. Men på den anden side, de her enere er også med til at gøre fodbolden mere farverig.

Men det SKAL have konsekvens for Suarez ingentvivl om det.
\'Liverpool was made for me and I was made for Liverpool.\' Bill Shankly
Men spørgsmålet er så om dommeren så det. Gjorde han det er FA nogenlunde bundet på hænder og fødder.

http://news.bbc.co.uk/sp…6076094.stm

Man kan så altid se hvad folkestemningen forlanger. Engelsk spiller vs. udenlandsk spiller.
Helt objektivt: Suarez har brug for professionel hjælp. Der er en skrue løs.
Fan af: Chelsea FC - siden 2003 Manchester City - siden 2008 Anzhi Makhachkala - siden 2011 Sympatisør af: Malaga & Paris Saint-German
Annonce