Snak

Mere indhold efter annoncen

Sundby BK straffet: Fans truede dommer

man 20. apr 16:12

Sundby BK har modtaget en bøde for, at mindst to fans opførte sig truende over for dommertrioen under en kamp mod Vanløse.



Læs hele nyheden her
Det her giver jo ingen mening:

men på baggrund af protesterne over en ikke-tildelt straf til Sundby samt kendskab fra en person fra Sundbys stab, antog han, at der var tale om Sundby-tilhængere.

Hvorfor skulle Sundby-tilhængere klage over en ikke-tildelt straf til Sundby? Hvad betyder "kendskab fra en person fra Sundbys stab"?
Stram op, journalist!
Der er mærkelige folk til fodbold - men at klage over at favorit hold ikke bliver straffet overgår det meste .. men ok Amager folk er jo meget retfærdigheds søgende
Truede dommer-måske man lige skal se den episode på jfm play,det jo dybt latterligt skrive truede dommer.

@Eric the king

Jeg har set episoden fra JFM og selvfølgelig får klubben en bøde, når to tilskuere, som intet har at gøre på banen (uanset om der er pause eller ej), retter henvendelse til dommertrioen og peger mod tindingen. Du kan i øvrigt ikke høre, hvad der bliver sagt.
Annonce