Redigeretons 11. jun 2025
Jeg husker da man startede med at splitte pakkerne op og sælge enkelt kanaler, der udtalte man at det ville blive langt billigere at se TV end vi kendte til. Haaaa haaa….!
Det er jo ikke nogens ret at se fodbold, men når de laver deres snedigheder med at splitte en liga op og sælge kampene på to forskellige kanaler, så er det udelukkende grådigheden der driver værket og det har jeg ærligt ikke meget til overs for!
Jeg ser FCK’s kampe, lidt PL og CHL, når tiden er til det, det koster på den anden side af 800 kr.
Det mener jeg er uforholdsmæssigt dyrt og skulle en væsentlig billigere løsning præsentere sig, pirat eller ej, så finder jeg det ikke moralsk problematisk at hoppe på!
Når man så samtidig skal høre Sune eller andre udtale, at det er lige meget hvordan sejren kommer i hus og nogen endda ikke mener at fodbold er underholdning, så bliver jeg lidt forvirret omkring konceptet/ de månedlige udgifter!
Forza FCK, Arsenal & Barca (i den rækkefølge!)