Snak

Mere indhold efter annoncen

Sur Getafe-chef: Skulle tro Djene var kriminel

ons 10. feb 2021

Gefate-træner Jose Bordalas er irriteret over den behandling, som Djene har fået efter hans røde kort i weekenden mod Sevilla. 



Læs hele nyheden her
Satme også en grum grum tackling. Det ligner jo at han knækker Ocampos´ fod/ankel midtover.
9000
Ja den er grim, men jo meget tydeligt en tackling i fart, uden skyggen af overvejelse i at skade nogen. Det ligner et rent uheld.
At komme ind på den måde så sent efter at bolden er væk skal betyde lige så lang tids karantæne som et eventuelt skadesforløb, samt klubben skal betale erstatning/løn.

Muligt det er en uheldigt og ikke med vilje, men han kan trække sig i taklingen og ikke bare fuldføre den.
Real Madrid siden 2003
Fremover skal det boldbesiddende hold også bare gå bolden i mål, ikke? Dueller i luften bør være forbudt, hovedstød skal afskaffes, tacklinger må i værste tilfælde kun være fra stående position, og bliver modstanderen berørt i aktionen så skal der uddeles 4 dages karantæne.
\\\"Sometimes we forget that you’re just a man. I am not a man! I am Cantona!\\\"
Annonce