Snak

Mere indhold efter annoncen
Skal vi ikke se ham i den gule trøje?
To ukendte angribere

Virker Gustaf Nilsson for dig ukendt - hvis ja, skyldes det måske han er 18 år og derved en investering for fremtiden. Jeg kan godt lide disse handler, hvor man skiller sig af med en (evt. to) løntunge angribere til sommer, og erstatter dem med en rutineret polak og et stort svensk talent, som evt. kan sælges videre med fortjeneste i fremtiden. Mange spillere er ukendte i en alder af 18 år, og når klubber som FCK, Malmö, Göteborg m.fl. var interesseret i at signe ham, er han nok ikke helt ukendt blandt fodboldfagkyndige - som du, Sir C, jo ikke er en del af på topplan.
Brøndby og Barcelona. REMONTADA!!
Jeg synes nu heller ikke vi i FCK mangler en angriber, vi har et slag kraftig offensiv og når det kører på skinner, så kan en 18 årig knægt i Brøndby end ikke gøre noget når vi har most jer :)
FCK siden 2002 Real Madrid siden 1992 Schalke siden 1996
Debla

Ja for i har most os utrolig mange gange i denne sæson? Og nu er det jo ikke fordi jeres angribere sprudler og score mål på samlebånd.

Men du har da ret, ligesom at ingen af FCK´s spillere kan gøre noget efter vi har slået jer, men man har centralt lidt svært ved at gøre noget bagefter kampen er spillet. Med mindre man kender til brug af en ulovlig spiller:-)
moderator
barcaftw, nej men hvor tit lykkedes de der signings? Man har haft alle mulige andre helt unge svenskere og de er sgu sjældent noget særligt. Han er sikkert hjemme i Sverige igen snart ligesom Denni Avdic og hvad de andre store talenter ellers hed. Ham polakken virker da også som en lodseddel, og det er vel ikke det BIF har brug for igen igen, dem har ham haft alt for mange år. Køb dog spillere der har bevist deres værd, det burde da være finansielt muligt. Der er jo alligevel ingen der tror på at det der masterclass rykker noget. Gå dog linen ud og snup konkurrenternes spillere, BIF har da stadig et fint brand.


"og et stort svensk talent, som evt. kan sælges videre med fortjeneste i fremtiden."

Hvor tit sker det lige? Man har hentet Phiri, som virker som en ok superliga spiller, men ellers er der vel ret langt mellem snapsene når det kommer til at købe udenlandske talenter?
Dette er en signatur.
Men sjovt at Delaney pludselig er en Bif´ers eksempel på en spiller der er hvor han skal være.
Så sent som i sommerpausen husker jeg at mange var efter FCK´s midtbane og Delaney var en af dem der fik mange skud efter sig


Delaneys udvikling over de sidste 12 måneder har været vild - faktisk helt ekseptionel. En stor del af dette skyldes (Tror jeg) hans vinder-mentalitet og evner til ikke at lade sig påvirke af udefrakommende elementer! Jeg ser ikke samme mentalitet hos f. eks Falk der udefra virker meget let at påvirke!
Never argue with a idiot, he will drag you down to his low level and beat you with experience!!
Annonce