Snak

Mere indhold efter annoncen
RaZZ87 - jeg kunne ikke have sagt det bedre selv. Fuldstændig enig.
Som forventet går England - Columbia i forlænget spilletid... svenskerne skal jo helst møde et lidt mere træt hold :-)
/Christian Italien: Juventus Danmark: Brøndby IF England: Manchester United
Sverige banker England 3-0. To selvmål af Kane, og et VAR straffe. I hørte det først her!
Hvis folk synes at dette VM er kedeligt, så kan jeg fortælle at jeg er gammel nok til at huske Italien 90, så det kan blive meget værre.

Bortset fra det, så kan et VM næsten kun skuffe, for der er så mange ønsker det skal opfylde.

Nu har vi fået nogle overraskelser, og det synes jeg i og for sig er fint.
I EM sammenhæng fik vi også overraskelser i 92 og 04, og jeg tror ikke at Danmark eller Grækenland vandt ret mange hjerter uden for landegrænserne, hvad spillestil angår.

Anyways, tillykke Sverige.

Sverige kan sagtens slå England. Synes ikke, at England har imponeret overhovedet. En nem storsejr over Panama, en kneben sejr over Tunesien. Et nederlag til Belgien og nu en heldig straffesejr over Colombia.

Jeg mener, at det er 50-50 mellem Sverige og England, baseret på hvad de to lande har præsteret i dette VM.

Colombia må ærgre sig. Jeg mener, at de mand for mand er stærkere end England, men James Rodriguez´fravær i går kan godt have været afgørende.
Mit All Time-Juventus: Tacconi; Gentile, Scirea, Ferrara, Cabrini; Tardelli, Deschamps, Nedved, Platini; Baggio, Higuaín.
@Redondo69

Jag trollar ju bara, men du nappade ju. Men det är klart, vi har bara "svinheld", det är därför i är i kvartsfinal.
Karl

Nu har jeg ikke skrevet noget om svineheld. Jeg er bare ikke imponeret af Sveriges spillestil eller Schweiz´ for den sags skyld. Det var en kedelig kamp, hvor der desværre skulle findes en vinder. Og knockout kampe er for den sags skyld præget af marginaler. Sådan er det. Det har Danmark også levet på.

"Vi er bare ikke bedre"
Annonce