Snak

Mere indhold efter annoncen

Syv ændringer: Riemer skifter formation

tirs 10. jun 2025

Brian Riemer har valgt en 4-4-2-formation mod Litauen. I alt har landstræneren foretaget syv ændringer i forhold til venskabskampen mod Nordirland. Se den danske startellever her.



Læs hele nyheden her
Overlegent at starte i undertal.
Ja virkelig, men det vel kun fair at give litauen en chance ved at spille 8 spillere i marken.
YANITED
Ud med Eriksen. Ind med O´Riley eller Froholdt. Eriksen er blevet for langsom og dårlig i presspillet.
Sofascore tror at det er en 3-4-2-1 med Højbjerg som stopper.
Det kunne bestemt være dejligt hvis vi kunne få plads til en ekstra midtbanespiller der, men Nørgaard er vist den eneste der i nød har gjort sig der.
Jeg forstår ikke at Eriksen starter inde. Dette er sidste mulighed for at prøve noget andet. Jeg var sikker på at Damsgaard ville starte inde, siden han blev taget ud forleden.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Jeg er stor Schmeichel fan, men det giver da ingen mening ikke at lade Filip Jørgensen tage endnu en kamp.
Følger AGF, Landsholdet og de danske spillere i Europa. Drop nu jeres smålighed, misundelse og den forb... jantelov og lad os have en ordentlig debat. I ved selv hvem I er.
Skuffende med Dreyer. Middelmådig og ligegyldig spiller som forhåbentlig ikke har en fremtid på landsholdet
Jeg forstår ikke hvad Dorgu laver på det hold.
Han er jo næsten mere farlig for os selv med end uden bold.
Får uhyggelige flash back til Sisto når han var værst.
Som forventet skuffer kommentarsporet herinde aldrig..
Danmark: Vejle Boldklub England: Manchester United Tyskland: Borussia Mônchengladbach
Godt med Højlund ude. Han er reservespiller, og skal kun ind hvis de andre fejler.

Men Eriksen i en 4-4-2 går vist kun fordi vi spiller mod Litauen. Han er alt alt alt alt for langsom. Burde have været Damsgaard.
Lyyyyyyngbyyyyy
Annonce