Snak

Mere indhold efter annoncen
Nej, det besynderlige er at du endnu ikke har forstået at FCK har aktiveret hans frikøbsklausul og dermed kan Cruz Azul naturligvis intet stille op. FCK følger naturligvis også alle gældende regler hvad angår transferbetaling og garanti af dette. Det ville i hvert fald være første gang at man hørt om problemer med dette fra FCK's side. Mon ikke der netop bare er tale om en forsmået klub der mister en spiller alt for billigt? Jeg tror det.
https://facebook.com/enchancetillasse/
At en klub indfrier en klausul er ikke ensbetydende med at spillerens nuværende forpligtelser annulleres.

Ja, du kan udnytte en klausul og få en spiller til en vis pris. Men du skal da stadigvæk respektere den nuværende kontrakt indtil du har betalt/fået certifikatet.

Kan du fortælle mig, hvad "aktivering" er i din verden?





bold 227029

Tænker bare det er nemmere at kommentere på ting som er faktuelle fremfor diverse rygter. Men det må du jo om!
@PeterPedal

Okay, men hvad er så ideen med et debatforum, hvis rygter/nyheder ikke må kommenteres?

Men det "sjove" er, at der stort set kun kommer denne form for kommentarer, når artiklerne omhandler FCK... men vi vest for Valby Bakke er nok, som altid, lidt for nærtagende!

Jeg stopper bare her. Vi får jo nok sandheden at vide indenfor de næste par dage. Interessant, hvis FCKs manøvre gør, at han ender i Feyenoord (a´la sagen med Sisto).
Okay, men hvad er så ideen med et debatforum, hvis rygter/nyheder ikke må kommenteres?


Mon ikke han mener det er fjollet at konkludere på så dårligt underbygget en historie. Der kan jo være masser af god debat i artiklen uden man begynder at overfortolke som nogen tydeligvis ikke kan du sig for.
If you know, you know.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
bold 227029

Du misser pointen. Du ridser flere ting op, som om de er fakta og vil have man kigger på FCKs rolle i det hele.

Men det er jo netop kun rygter du ridser op, Så er det ikke lidt svært at konkludere på noget, før vi kender op og ned?

Din geografi projicering må du selv rode med. Den virker ærlig talt lidt malplaceret!
Syntes at han lyder til at være en spændene spiller. Specielt som højre kant sammen med Jelert
Det handler om penge. De laver støj for at få flere penge. Sådan er det på de kanter og grædekonerne fra denne tråd ville ikke overleve fem minutter der.
København, Amsterdam, Milano
Hooold da op, hvor kan I koge suppe på den her…
Hvor mange af jer, (som selv mener at vide, helt nøjagtigt, hvordan en handel forløber sig i detaljer, hvem som gør hvad hvornår, hvem der deltager og hvilke omstændigheder der er gældende) sidder med spillerhandler til hverdag??
Umiddelbart gætter jeg på 0! Hvilket gør alle jeres indlæg yderst komiske og helt til grin.
Forza FCK, Arsenal & Barca (i den rækkefølge!)
@CynicalT

Sådan er det på de kanter og grædekonerne fra denne tråd ville ikke overleve fem minutter der.


Kan du underbygge det lidt?

Jeg boede og arbejdede i Monterrey under de værste kartelkrige, så finder det lidt besynderligt at kalde mig en grædekone.
Annonce