Snak

Mere indhold efter annoncen
Jeg er sjældent enig med Javier Tebas. Men i det her tilfælde rammer han fuldstændigt spot on. Real Madrid har simpelthen brugt de seneste par år på at gøre sig selv til grin. Ikke bare i Spanien, men i hele verden. Den før så store klub, som mange så op til, er blevet en ynkelig og sørgelig udgave af sig selv. Nedturen startede i min optik med det nu kuldsejlede europæiske superliga projekt. Det nederlag har åbentbart været mere end Florentino Perez ego kunne klare. Og nu synes resten af verden i hans forskruede hoved, at være imod Real Madrid i en eller anden konspiratorisk virkelighedsfjern forestilling, der kun eksisterer oppe i hovedet på Perez selv.
Dejligt med en artikel man kan linke til hver gang Barca fans tuder op om at Tebas elsker Real Madrid :)
Real Madrid er en joke for tiden. Opførelsen igen nu er pinlig - men også afskyelig. Den stakkels dommer vil være et nervevrag når han går på banen. Desværre for de nok det udbytte de søger - nemlig at han ikke tør dømme f.eks. straffe imod dem hvis en sådan situation opstår. Føj føj!
Er Tebas ikke på Real Madrids side?
@gokart.. Den her artikel er pinlig for RM fans. Ikke Barcelona fans. Men dejligt du kan tolke noget andet.. Du må være svær at nå ind til :)
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Kan godt forstå, at Tebas er frustreret. Det vigtigste for LFP og RFEF, er at hjælpe Real og gøre det surt for Barca. At RM så er utaknemmelige efter alt hvad der er blevet gjort dem, er mig en gåde.
Dejligt med en artikel man kan linke til hver gang Barca fans tuder op om at Tebas elsker Real Madrid :)


Du kan vel bare linke til samtlige tidligere udtalelser fra ham om emnet. Der er jo ingen ændringer. Hsn elsker real og kan ikke udstå perez. Han var madridista længe før perez blev præsident.

Her agerer han jo bare som samtlige madridistas verden over burde. Tager skarp afstand for ledelsens usmagelige ageren.
Real M den absolut mest ynkelige og pinlige klub. Og jeg holder ikke med nogen i spansk fodbold blot for at understrege det
@ denhurtigeløber

spiser du alting råt?
Det eneste hold der kan vinde superligaen er fck - som dog, taber dét ind imellem til andres momentane glæde. Fan siden 1234, mega fan siden 4321
Litt Tebasco i suppen hører med. Fantastisk opptakt til El Clasico.. Men synes dog oppriktig synd på dommeren, han er satt i dødens posisjon til kampen.
Selv om Real skulle spille 11 v 9 siste halvtime og taper kampen, så evner de nok fortsatt å skylde på dommeren for nederlaget.. Tross de har en spiller som aldri aldri burde spilt kampen, men som ble reddet av dommerhjelp..
#Bodø/Glimt #ManUnited #Weareinlove
Annonce