Snak

Mere indhold efter annoncen
At nogle siger de med sikkerhed ikke slutter i top 3 er jo bare dumt. Det er der på ingen måde nogen sikkerhed for de ikke gør. Jeg siger ikke at de selvfølgelig slutter i top 3 men de har da bestemt gode chancer for at slutte i top 3 og især hvis Frank får offensiven til at præstere bedre.


Selvfølgelig er Bif i spil til top3. At påstå andet er jo bare infantil provokation.

Men er du tilfreds med det?
Bif er 2½ år inde i turnaround efter man fik mange nye penge og skiftede et helt hold. Syntes du det er fint at man er nået til et sted hvor top3 er alt hvad man håber på?
Remember, when you are dead, you do not know you are dead. It is only painful for others. The same applies when you are stupid.
Simon du digter selv de begrundelser.

Og det er fint at Thomas Frank kender spillernes niveau og ved hvordan de gør det til træningen, men intet af dette bliver jo brugt som begrundelse her.

Han siger bare at de skal spille bedre, han angiver ingen begrundelser for hvordan det skal ske.

Det er ikke et spørgsmål om at skære noget ud i pap, det er et spørgsmål om at angive en eller anden form for begrundelse.

Artiklen her er jo på linje et indlæg der starter og slutter med "Jeg tror vi vinder idag".

Jeg er helt med på at det ikke nødvendigvis er Frank som skal lastes for dette, det ændre dog ikke på at banaliteter er ligegyldige.

Og han repræsentere trods alt en klub som engang i ramme alvor i beskrivelsen af sine fremtidsplaner (og umiddelbart efter at have skrevet en sidelang undskyldning om fraværdet af realisme i sine ambitioner og elendige drift), lægger ud med at skrive at godt fodboldspil og flere mål end modstanderen vil resultere i sportlig og økonomisk succes.

Det er helt og aldeles normalt at man kan tage en flig af en artikel ud, typisk overskrifte - og udbryde "No shit Sherlock", men her er det den rette reaktion på hele artiklen.
Someday, someday, someday, someday, someday, someday Leeds United
rogosjin sorry for mine tastetur fejl men mine tastetur er ikke
hvad de har været
Mon ikke top tre kommer til at handle om AaB, FCK og FCM, sandsynligvis i samme rækkefølge..
4-5-7 må SE,RFC, BIF og AGF kæmpe om
Pokalmeister 2021
Randersc Freja FC.

Tænker at du lige fik lavet et par taste fejl, hjælper dig lige: FCK, FCM og AaB
🙌
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Kan berolige jer fra FC Kobenhagen at de intet for med herfra d 6 Marts..Ja,nyd solen udenfor
Brøndby er den klub der har flenst fans i hele DK
Skøller.

Det er nu noget svært at spå om, det eneste der næsten er sikkert er at FCK er farvoritter, men farvoritten vinder heldigvis ikke altid og gudskelov for det, så ville fodbold være ret uinteressant.
Personligt er jeg fint tilfreds med en top 3. Der er sket meget i FCK og FCM siden man søsatte projektet for 2½ år siden, og BIF skal løfte sig et par niveauer mere for at være med der.

Uanset hvor meget jeg gerne ville have et mesterskab, så vil jeg hellere have det om 5 år, baseret på en økonomi der hænger sammen, end at man går ud og kaster en masse penge i klubben og vinder et hurtigt mesterskab, for derefter at falde sammen.
Det ville være fantastisk at få et trofæ til denne klub, som er en af de mest vindende klubber de seneste år eller er det nogensinde. ??

Giver ingen mening.Må være en journalist fejl..
Brøndby IF
Annonce