Snak

Mere indhold efter annoncen

Thomas Frank tvunget til flere ændringer

tirs 10. feb 19:57

Tottenham døjer med flere skader og karantæner til tirsdagens opgør mod Newcastle. Du kan se Thomas Franks 11 udvalgte nederst i artiklen. 



Læs hele nyheden her
Hvis man kan stille sådan et hold med 10 skadede spillere så står det da ikke så slemt til
Gray er ikke back og Bissouma er ikke hvad han har været. Jeg synes godt at man kan se at det er et reservespækket Spurs hold.
Manchester United siden 92, GF siden 96. 50+1 er vejen frem.
Ikke den nemmeste situation for Thomas Frank i øjeblikket - håber på lidt oprejsning.
Vildt med så mange skader, og nu en mere i kampen i dag. Havde TF ikke sin egen fysisk træner med fra Brentford.Det er det hold med flest skader i PL. Håber han overlever
Jeg håber for Frank og alle andre at han får sparket. At være manden bag en Spurs-nedrykning fra Premier League vil være en absolut nedtur som han aldrig kommer tilbage fra karrieremæssigt.

Og spar mig for at vi ikke kan rykke ned. Vi er det dårligste hold i Premier League med længder og har været det længe. Både spilmæssigt og rent resultatmæssigt faktuelt.
Annonce