Snak

Mere indhold efter annoncen
DBU burde udstede bøder til spillere og trænere, som betvivler dommernes afgørelse over for journalister, der kun ønsker sensationer/slagsmål for at opnå klik. Affej dog spørgsmålene med ingen kommentar.
Jeg synes det er helt fint, at alle de penge vi betaler i bestikkelse til dommerne nu giver lidt pay-back.

Så mangler vi bare at få lidt flere straffespark vores vej. Nu er vi i to runder ikke blevet tildelt et eneste………
Har jeg misset noget? Knopper først på skinnebenet har til alle tider givet rødt kort? Ikke sikkert det er dømt, men det er berettiget til et rødt.
Kåsådehviie
bruger 146263

“Enhver spiller, som springer på en modspiller forfra, fra siden eller bagfra med ét eller begge ben og gør det med unødig stor kraft eller bringer modspillerens sikkerhed i fare, gør sig skyldig i spil, som i alvorlig grad er utilladeligt.”

Hvor henne, de så har set den unødige store kraft, står hen i det uvisse, da han snitter ham på den ene side af skinnebenet.
SJov udtalelse af Thomasberg, de plejer jo at have dommeren på deres side
Annonce