Snak

Mere indhold efter annoncen
@StopCensur..

Læser du de andre indlæg i tråden eller springer du dem over??

To har allerede modbevist din påstand.

Stop censur... Og nej, der er ikke faldet flere om de sidst år. Hvis der har set sådan ud er det nok fordi, nogen fremhæver ethvert tilfælde . Den forskning viser det også. https://www.ahajournals.org/doi/10.1161/CIRCULATIONAHA.123.065908?fbclid=IwAR2iw3-VzTvYR-U7_J9j5wJHVODtJ4hU_Apc8IY_yYmLjH7Ov0JK_z3ZbKw


vaccinen mod covid giver i sjældne tilfælde betændelsestilfælde på hjertemusklen, hvilket kan forårsage et hjertestop. Også i sjældne tilfælde, men i OFTERE tilfælde, giver covid sygdomsforløb samme resultat. Og det er faktisk ret naturligt, da vaccinen er en mikrodosis, imens en egentlig covid infektion er sygdomme i fuldt flor.


Og jeg har markeret det med fed som er forkert med Covid vaccinen, da det en mRNA vaccine der fungere anderledes.
Der er ikke flere hjertestop i Dk. I dag ind der var inden vaccinerne. Du kan selv søge i Dansk hjertestopregister.. så burde det emne være lukket, hvis altså man ikke er dybt begravet i kanin hullet
Red.: Var allerede skrevet.

Forfærdeligt at den unge mand er død.
FC Skjoldhoegene
Pfizer tabte retssag og måtte fremvise forbindelsen mellem vaccinen og hjertestop hos unge.. En forskning de forsøgte at skjule i 70 år men blev beordret til at forevise.

Hvilket “kaninhul” kommer producenten fra? Hvordan er n retsag mod Pfizer et kanin hul?

Producenten har SELV fremvist problemerne fra deres forskning, så jeg tænker ikke jeres ord vægter højere end deres egen forskning?
- Men sådan er vi jo forskellige.
Og som skrevet, jeg er selv vaccineret 2 gange og har fået konstateret kronisk nældefeber efter 2 stik. Jeg har på papir at det opstået efter vaccinen.

Når man selv oplever komplikationer, undersøger man tingene i bunds og man undersøger også hvilke retssager og lignende der omhandler Pfizer😊
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Igen vil jeg prøve at få dig til at læse det andre skriver..

Der er ikke flere hjertestop blandt sportsudøvere nu end før, fokus er større.

Der er større risiko for Hjertemuskelbetændelse, ved sygdommen end Vaccinen.


Og at bruge nældefeber til at fastslå et fact omkring hjertestop.. okay så.
I Dwamenas tilfælde, blev hjerteproblemerne diagnosticeret allerede i 2017. Altså har det absolut intet at gøre med vacciner, eller noget Covid relateret what so ever.

Det er fuldstændigt rystende disrespektfuldt og uanstændigt, at bruge han tragiske og alt for tidlige død, i den agenda. Så hop venligst tilbage i jeres latterlige ekkokamre med det. Tak!
Pfizer forsøgte at skjule corona vaccinens forskning i 70 år, men blev ved retssag i usa beordret at fremvise den grundet de stigende bekymringer om myocarditis hos unge.
Her fandt de bekymrende læsning ang antallet af unge som rammes af myocarditis efter vaccinen.

En simpel søgning på Google bekræfter cdc, Sundhedsstyrelsen osv har reageret på de stigende tendenser hos unge og sat undersøgelser igang.
Det tog mig 20 sekunder at finde ved søgning.

Slå det op, det selvfølgelig blevet forsøgt godt gemt af propaganda medierne, men det ligger stadig tilgængeligt på nettet😊

Jeg er ikke en “antivaxxer”, men denne mrna ufærdige vaccine er jeg modstander af efter skade på egen krop.

Flot makker, tror alle kan læse omstændighederne på denne artikel og snakken ikke omhandler denne mand.

Du kan vlre respektløs selv og vende det blinde øje til.
IGEN vil jeg prøve at få DIG til at forstå..

Pfizer, PRODUCENTEN har fremvist forskning der påviser stigning hos unge efter vaccinen.

Så vil jeg skide på dine statsbetalte propaganda medier. Pfizer tabte retsag og fremviste forskning der påviser andet end de statsbetalte undersøgelser..

For pokker det simpelt det her…

Sandheder ligger i den forskning der blev fremvist efter tabt retsag fra producent.

Hvis du ikke kan forstå du kan gå ind pg se forskningen fremvise stigning hos unge, så det simpelthen umuligt.

Du kan finde tusindsvis af statsbetalte undersøgelser, hurra. Men ingen af dem kan modbevise hvad Pfizer fremviste under ed i retssag.


Hold nu op engang.
Annonce