Snak

Mere indhold efter annoncen

Tingager holdt en halv time: Måske forkert at starte ham

I dag 07:00

Jakob Poulsen erkendte overfor den skrevne presse, at man godt kan sige, at det var forkert at starte med Frederik Tingager, når han kun kunne spille en halv time.



Læs hele nyheden her
Om han så kun kan spille 10 min skal han spille på tirsdag.
Det hele sejler jo uden ham.
Han er klasse og sløjt at GF ikke har nogle stærke alternativer til ham.
Skader kommer og han kan også blive solgt.
Theres a red devil in all of us
Selvfølgelig skal Tingager ikke spille på tirsdag. Rösler, Andersen og Kahl er fint. Derudover har vi Jønne som kan spille dernede.
Manchester United siden 92, GF siden 96. 50+1 er vejen frem.
Forsvaret sejlede da på ingen måde i går, det var i højere grad midtbanen der mistede grebet om kampen.
Det undrede mig der ikke blev brugt VAR tid på Sabahs første mål i går ? Først afleveringen til fløjen, den er tæt, men nok hurtig at aflæse - derpå afslutningen midt for mål, hvor en Sabah spiller i klar offside position i mine øjne kan hindre udsynet for AGFs målmand…. mener der burde være brugt lidt tid på denne ? Ej heller nævnt af kommentatorer ?
Annonce