Snak

Mere indhold efter annoncen
Bruger1711823 - Nej, jeg syntes at det er fint at der kommer karantæner ved gule kort. Det syntes Bo faktisk også. En der tilgængæld syntes det er latterligt er Glen. Så det er vist ikke Horsens der har et problem med det.. Vi tager fint imod det. Det er SønderjyskE der brokker sig over at det kommer til at give karantæne.
Bo Henriksen har tidligere snydt på samme måde som Sormani under en karantæne ved at lade en assistent rende mellem tribune og bænk så smut lige ned fra den hellige stol. Og mindst en af de direkte bortvisninger var direkte til grin hvilket du kunne se hvos du brugte tid på at sætte dig ind i tingene. Der har ikke været trusler. Det er AC spin. Bo er ikke bedre og kunne snildt have været smidt på tribunen gennem hans flere gange kommentering på dommere til medierne i sæsonen. Du virker lidt som en muslim efter Muhammed tegningerne :)

Edit. Hvorfor mener du så det er at lukke galle ud hvis du er enig med mig?
Bruger1711823 - skal vi ikke starte med at holde religion ude af det? Og derudover så tænker jeg vel at der må være et eller andet bevis på at han har gjort det? Bare et? Hvis du finder det, så vader jeg nøglen rundt om casa. Men nej, det er jo nemmere bare at lukke galle ud... Og du mener simpelthen at Bo får lov til mere end de andre? Skyldes det at dommerne og DBU bedre kan lide ham? Eller holder de bare hånden over ham uden grund? Eller kunne man tænke den sindssyge tanke at der faktisk bliver dømt på samme måde over for alle og at netop bare ikke har gået så ofte over grænsen siden han ikke er blevet smidt væk så ofte som du ønsker?
Bruger1711823

Kan du ikke lige blive enig med dig selv om det er Bo Henriksen eller den manglende effekt af gule kort til trænere der er problemet?


Der findes kun en menneskerace - Homo Sapiens, som i øvrigt ikke er ren, da der i tidenes morgen blev knaldet løs med Neandertalerne mm
Det jeg vil hen med er at sjovt nok så holder folk kæft om tidsudtræk når det er hold som FCK brøndby og Midtjylland der trækker tid og kommentator generelt ikke siger noget om det, men så snart mindre hold gør det, så det pludselig en skændsel mod sporten.

Jeg vil bare have hold bli´r behandlet ligeværdigt, men det kommer jo ikke til at ske.

Da Horsens begyndte at bruge lange indkast så råbte og pive folk med at det tager for lang tid og ødelægger sporten. Men siger ikke noget når andre hold bruger det
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Langet, jeg tror bare at Bruger1711823 er sur og skyder med spredehagl og udokumenterede beskyldninger fordi han ikke kan lide Horsens. Og fred være med det. For jeg tror ærgerlig talt ikke selv han ved hvad han vil med sit vrølv.
Langetå:

Det fremgår sa tydeligt af mine indlæg. Og som der også blev nævnt af komme tatovererne under kampen. Problemet er primært reglerne. Det har jeg slået fast flere gange. Det er problemet.! Sekundært kommenterer jeg at Bo igen får gult og ofte ter sig tosset i min bog, men det har intet med reglerne at føre. Problemet generelt og end for alle. Men stadig et problem.

Sherringham. Jooo, men jeg tolkede bare på dine indlæg at du virkede som om jeg havde pisset på din Gud. Men keg er da glad for at du også synes der bliver dømt ens for alle. Så mangler vi bare din Gud også er enig i det. Det plejer han ikke at være siden han ofte i medierne er ude og øffe om at dommerne er imod Horsens.

Beviser? Det har været oppe og vende tidligere på bold.dk. Jeg mangler også beviser for de trusler Horsensfolk bliver ved med at ævle om.

Synes i øvrigt tråden tager en afsporing. Mit indledende indlæg var trods alt adresseret mod et reelt problem i superligaen som vi trods alt virker til at være enige om alle sammen altså bortset fra Sherringham der åbenbart stadig er forvirret. Jeg er i hvert fald ikke. Og vi kan desuden godt diskutere uden at skal hakke på hinanden synes jeg. Var det et forslag?
Bruger1711823 De trusler som jeg henviser til ligger der en dom omkring inde på DBU´s hjemmeside. Er det bevis nok?
Bruger1711823 og her skal jeg lige sige at jeg henviser til pokalkampen mod Kolding som udløste karantænen som han havde mod Horsens. Jeg tænker ikke på Drost udtalelsen...
Sheeringham

Og den kæstraffe situation mod fx Lyngby som Horsens gennem efteråret har brokket sig over ligger der jo også en dom på sp hvorfor brokke jer?

https://www.tipsbladet.dk/nyhed/superliga/vejle-boldklub-om-anklagerne-mod-sormani-det-er-ikke-korrekt
Annonce