Snak

Mere indhold efter annoncen

To mål irriterer Bo Svensson: En absolut katastrofe

I dag 21:06

Bo Svensson var meget irriteret over to af de mål, som Viborg scorede i søndagens store FCK-nederlag.



Læs hele nyheden her
Bo Svensson bruger seriøst Europa-kampen som undskyldning for træthed?? De stod oppe i Finland med 11 mand i forsvaret og luntede bare frem og tilbage??? Og de fløj frem og tilbage i et dejligt privatfly?

Nej. Det var ikke træthed. Det var sløsethed og dårligt afstemte relationer. Det vidner om dårlig coaching. Længere er den ikke.
Mon ikke cheftræneren i F.C. København hentyder til at der her i starten, især på nogle af de offensive spillere, er blevet drevet rovdrift fordi bredden ikke har været der.

3 udekampe på 7 dage satte også sit tydelige præg på et træt FCK-hold idag. Det syntes jeg godt man kunne se. Dog kredit til VFF for at udnytte det. Nu er det vigtigste at FCK er klar torsdag og får sat kryds ved et af de sæsondefinerende mål - andet vil jo være en katastrofe.
https://facebook.com/enchancetillasse/
Rolig nu…Der er træthed at spore, når de samme tre-fire spillere gennem de første 8-9 kampe har skulle tage slæbet og truppen er blevet affolket. De nye der er kommet ind og især den sidste uges tid skal nok komme op i omdrejninger, så jo det er også træthed, dog vil jeg medgive at indstillingen fra start i dag, var temmelig ringe…Men vent og se, når truppen og start 11er er på plads, så bliver det godt, rigtigt godt⚽️🔥
FCK har fået mange flere point end spillet har været til så tror man skal være meget koncentreret de næste kampe for ikke at starte endnu en lavine af dårlige præstationer der ikke giver point.
3 udebaner i træk er belastende, det ville man vide hvis man har stået i det!!
Annonce