Snak

Mere indhold efter annoncen
Det værste ved VAR er, at når først VAR-vognen kalder dommeren ud til skærmen, ændrer han altid sin kendelse! Jeg har endnu aldrig set en dommer, der har holdt fast i sin egen kendelse.
Kan man blive ved med at tro på, at fodbold er reelt!
De nye regler gældende fra 1/8 er ikke indført i superligaen, da den startede før 1/8, dommerne må gerne dømme efter den.
Men reglen er, og har altid været vis bolden kommer fra egen krop og op på armen er der ingen forseelse.
Anden ændring er at hånd på bold nu kun giver gult, med mindre det er en bevidst handling for at redde bolden
Agféren har jo hånd på i det han tager bolden til sig. Der er altså "hans" inden, og der kan derfor ikke dømmes straffe
Det eneste hold der kan vinde superligaen er fck - som dog, taber dét ind imellem til andres momentane glæde. Fan siden 1234, mega fan siden 4321
Duelund må gerne tæmme med hånden inden straffet, glemmer man det? Bare inden gymnastik drengene prøver at forklare deres straffe?
Mere indhold efter annoncen
Annonce
den var fixet til uafgjort. derfor skulle begge hold snydes(duelund snydt og silkeborg snydt både på straffe og omspark). vågn op. utroligt de ikke kunne finde noget de kunne annullere 1-2 målet på når nu dukkeførerne var så liderlige efter X´et
1. Klart straffe til Duelund, som VAR overser
2. Hånd på af Duelund lige inden VAR dømmer straffe, som VAR/dommeren overser
3. Forkert straffe i 8. minutters overtid.
4. Potentielt omspark, der kan dømmes da AGF scorer på det andet straffe ved indløb i feltet, som de vælger ikke at se igennem.

Hjernedødt dømt - 2 uduelige hold og et dommerteam og VAR-vogn der var på så lavt niveau at i bare kan indlevere jeres dommerkort. F..k det var pinligt at se på.

Kan vi snart komme VAR til livs i DK. Det ødelægger Superligaen fuldstændigt. FCK har også allerede fået foræret flere point af VAR i denne sæson, det er ubegribeligt unfair.
Stor fan af: Silkeborg IF /// Ikke stor fan af: VAR i Superligaen
Sindssygt der ikke bliver dømt straffe til AGF i første omgang, så kampen formentlig var lukket.

Den anden kan dømmes, men det første SKAL dømmes.

Elendigt dommerarbejde!
@ bruger 189941

"Der var heller ikke straffe til Duelund. Tydeligt at Busch prikker bolden gennem hans ben"

Det berettiger ikke forsvarsspilleren at save modstanderen over i samme bevægelse - derfor straffe.
Ja, jeg er AGF´er, men inden vi debatterer om SIF blev snydt, så havde kampen - nok - været lukket havde VAR været sin opgave voksen 10 min. tidligere
AGF - Spurs - BvB - Barcelona - Bordeaux - Inter
Drop nu den snak. Klart straffe efter reglerne.

Og så blev agf snydt tidligere
Annonce